Diody i podswietlanie komputera

Mam pyanie w sprawie podświetlania kompa :slight_smile:

Mam diody, nie wiem ile potrzebują mocy itp. :confused: i chce je wykożystać przy podświetlaniu kompa :slight_smile: Orginalnie były zasilane (1 dioda) trzema bateriami takimi jak od zegarka :slight_smile: i wiec dlatego pytam gdzie najlepiej je podłaczyć i czy da sie je np. pod karte graficzną (radeon 9600) na wyjściu pod wiatraczek??? Czy może lepiej gdzie indziej zeby było bezpieczniej ??:slight_smile:

Ja się za bardzo nie znam ale bym radził kupić specjalne diody do kompa np. taki laserNie jest drogi 19 zetów chyba. Są też tańsze widziałem za 5.90 teżfajnie to wygląda ja osobiście mam 6 diod czerwonych i niebieskich razem mnie to kosztowało 30 zł chyba. A zestawy do montażu były w środku. A co do tej diody twojej to chyba może być zbyt duże napięcie z wiatraczka. Pozdr!

na 12 V przypadają 4 diody więc do bylejakiego zółtego (tam jest 12V) kabla wpinasz + i - do obudowi i jest cacy :wink:

Do poczytania: http://www.dzikie.net/index.php?art=diody-faq

o dzięki :slight_smile: poczytam i pokombinuje moze sie uda :slight_smile: w końcu wolał bym samemu wykonać niż kupić gotowca :slight_smile: :mrgreen: