DIR 300 Soft Nie Odpowiada

(Kozanostrawroclaw) #1

Witam

Podczas instalacji oprogramowania alternatywnego dd-wrt chyba poszło coś nie tak, a nawet bardzo nie tak. Ponieważ skutkiem tego jest to ze logując się poprzez 192.168.0.1 Otwiera się od razu strona bez podawania login i hasła a druga rzecz to, że strona nie działa prawidłowo cześć opcji jest zablokowana … zawieszona .Diodki od wifi i LAN palą się na zielono, lecz dioda od wlana, czyli mały globusik pali się na żółto i nie może się połączyć.

Jakaś pomoc ?

(jimasek) #2

Typowy reset nic nie daje?

(Pampali) #3

dd-wrt w standardowej konfiguracji tak ma że bez logowania pokazuje stronę "System Information", po kliknięciu na dowolny odnośnik (zakładkę u góry) powinno wyskoczyć okno logowania. Jeżeli nie wyskakuje, to sprawdził bym co się stanie na innej przeglądarce - to może być problem z javą. Inna możliwa przyczyna to niewłaściwa wersja ROM którą wgrałeś. Bardzo ważny tzw. Revision, widzę że dla dir-300 dostępne są wersje dla rev.A1 i rev.B1 - upewnij się jaką wersję routera posiadasz i jaki rom wgrałeś. Alternatywnie możesz też spróbować dożo lepszego OpenWRT, ale jest wersja tylko dla rev.A1

(Agatonster) #4

KRZYS71 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Kozanostrawroclaw) #5

No niestety zwykły restart nic nie daje… 

Co do wersji to dobrą wybrałem … posiadam wersje B1

Hmmm … no dobrze rozumiem ze może być tac ze się od razu loguje do ustawień, ale cześć zakładek nie działa. Klikasz a tu nic, co najwyżej po dłuższej chwili wywala stronke.

Podejrzewam ,że już przy instalacji coś się zepsuło bo nie ma co ukrywać ,że laik ze mnie i może cos nie tak zrobiłem.

Szkoda ,że do przywracania ustawień fabrycznych też nie ma jakiegoś przycisku. Teraz router można powiedzieć ,że w ogóle nie odpowiada :confused:

(Pampali) #6

A czytałeś to: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Installation ? Pewnie nie. Na przyszłość, jeśli nie chcesz zniszczyć routera najpierw czytaj dokumentację. Na szczęście twój router da się jeszcze uratować, zacznij od tego:

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Hard_reset_or_30/30/30. Daj znać czy pomogło.

(Kozanostrawroclaw) #7

No to chyba słownik i do roboty bo aż tak dobry z angielskiego nie jestem :confused:

Dam na pewno znać

-- Dodane 14.08.2011 (N) 7:27 --

Metoda 30/30/30 nie przyniosła żadnego skutku …. Po ostatnich 30sec. Lampka Power mruga na kolor pomarańczowy. Żeby odpaliła na kolor zielony trzeba wyjąć kabel od prądu i podłączyć jeszcze raz. Po podłączeniu kabla do kompa i wpisaniu 192.168.0.1 zero reakcji

(Pampali) #8

Po 30/30/30, uruchamiasz router ponownie i ustawiasz w komputerze

statyczny adres: 192.168.1.2

maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.1.1

Podłącz kabel i w przeglądarce wpisz: 192.168.1.1 - powinno pojawić się ustawianie loginu i hasła.

Jeżeli to nie zadziała to proponuję ściągnąć ze strony d-link oryginalny software. Zrobić 30/30/30 i gdy dioda mruga na pomarańczowo, z ustawieniami j/w, wchodzisz na 192.168.1.1 i będziesz mógł wgrać oryginalny rom.

Napisz jak wyszło.

(Kozanostrawroclaw) #9

Ha

Udało się…. Po twoich wskazówkach co do ustawień odpalił mi się ekran ustawień ale był jakiś troche ograniczony wiec najpierw zrobiłem aktualizacje ażeby wszystko chodziło dobrze plikiem „ dir300b-revb-ddwrt-webflash.bin „ ze stronki „http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database „oczywiście odpowiedni model dir-300 B .Jest teraz całe oprogramowanie nawet w języku polskim.

Teraz tylko chyba kwestia ustawień? Bo jak na razie router nie łączy się z netem globusik miga ciągle na pomarańczowo…. Power na zielono wifi na zielono i lan na zielono jak podłączę kabel

taka wersja nie wiem czy dobrze czy zle ?

Firmware: DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std

No i jak ustawić tego neta ? w oryginalnym oprogramowaniu było chyba mniej opcji i było łatwiej … clik klonowanie adresu mac i działa a tu ??

Internet z Netii … Windows 7 na kompie …

(Pampali) #10

Jeżeli u swojego dostawcy masz podany MAC twojego komputera to klikasz po kolei:

Setup>

Connection Type - Automatic configuration DHCP

Apply Settings (na dole)

MAC Address Clone>

Enable>

Get Current PC MAC address>

Apply Settings (na dole)

Administration> (u góry)

Reboot Router (na dole)

Czekasz aż się przeładuje i globus powinien zapalić się na zielono. Pozostaje ustawić LAN i WiFi. Powodzenia.

Na moim dir-615 mam dokładnie tą samą wersję ROM, teoretycznie nie jest to wersja w pełni stabilna, ale ja nie mam zastrzeżeń, nie działa tylko kilka zaawansowanych funkcji które ci się nie przydadzą.

(Kozanostrawroclaw) #11

A teraz jak możesz powiedz mi jeszcze coś takiego…. Jeśli ktoś jest głupi i chciał zrobić lepiej niż było i teraz już nic nie działa?

Po tym jak wszystko hulało oczywiście człowiek chciał być mądrzejszy i dograł kolejną aktualizacje … „dlink-dir300b-factory-webflash” no i niby wyglądało wszystko pięknie …. Odliczyło sekundy coś się zresetowało i pokazało się takie okienko ze aktualizacja przebiegła pomyślnie czy kontynuować? Oczywiście już coś było nie tak bo napis wyświetlił się na przycisku i nie dało się go wcisnąć. Wiec router Power off/on no i mryga teraz dioda Power na pomarańczowo i tyle …. :confused: po wciśnięciu kabla do lana zapala się dioda normalnie na zielono…. Spróbowałem opcji 30/30/30 ale nic mryga ciągle…… dałem pupy po całości :confused:

Sensej pomóż……

(Pampali) #12

Wyłącz na 10 minut, zrób 30/30/30 i gdy mruga dioda, z ustawieniami komputera jak wyżej, wejdź na 192.168.1.1. Jeżeli router zaskoczył to będziesz miał możliwość wgrania jeszcze raz romu. Jeżeli nie zaskoczy to prawdopodobnie zamieniłeś swój router w tzw. cegłę. Jest jeszcze cień nadziei po telnet, a w ostateczności JTAG (o ile jest się do czego wpiąć w środku) ale sobie z tym nie poradzisz. Wszystkie opisy pod podanymi wyżej linkami.

Cóż, człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach.

(Kozanostrawroclaw) #13

No to syf….. nie pomaga …. Ogólnie mruga sobie dioda od Power na pomarańczowo no i zapomniałem dodać świeci się jeszcze ta dioda niebieska co jest z boku do przycisku z dwoma strzałeczkami na przemian …..ale podejrzewam że to się nie przyda……

Podejrzewam że z tymi innymi metodami to nie prosta sprawa wiec nawet nie próbuje

No to mam cegłę ktoś chce kupić ??? :D:D

No nic dzięki za pomoc 