DIR 300 Soft Nie Odpowiada

Witam

Podczas instalacji oprogramowania alternatywnego dd-wrt chyba poszło coś nie tak, a nawet bardzo nie tak. Ponieważ skutkiem tego jest to ze logując się poprzez 192.168.0.1 Otwiera się od razu strona bez podawania login i hasła a druga rzecz to, że strona nie działa prawidłowo cześć opcji jest zablokowana … zawieszona .Diodki od wifi i LAN palą się na zielono, lecz dioda od wlana, czyli mały globusik pali się na żółto i nie może się połączyć.

Jakaś pomoc ?

Typowy reset nic nie daje?

dd-wrt w standardowej konfiguracji tak ma że bez logowania pokazuje stronę “System Information”, po kliknięciu na dowolny odnośnik (zakładkę u góry) powinno wyskoczyć okno logowania. Jeżeli nie wyskakuje, to sprawdził bym co się stanie na innej przeglądarce - to może być problem z javą. Inna możliwa przyczyna to niewłaściwa wersja ROM którą wgrałeś. Bardzo ważny tzw. Revision, widzę że dla dir-300 dostępne są wersje dla rev.A1 i rev.B1 - upewnij się jaką wersję routera posiadasz i jaki rom wgrałeś. Alternatywnie możesz też spróbować dożo lepszego OpenWRT, ale jest wersja tylko dla rev.A1

KRZYS71 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

No niestety zwykły restart nic nie daje… 

Co do wersji to dobrą wybrałem … posiadam wersje B1

Hmmm … no dobrze rozumiem ze może być tac ze się od razu loguje do ustawień, ale cześć zakładek nie działa. Klikasz a tu nic, co najwyżej po dłuższej chwili wywala stronke.

Podejrzewam ,że już przy instalacji coś się zepsuło bo nie ma co ukrywać ,że laik ze mnie i może cos nie tak zrobiłem.

Szkoda ,że do przywracania ustawień fabrycznych też nie ma jakiegoś przycisku. Teraz router można powiedzieć ,że w ogóle nie odpowiada :confused:

A czytałeś to: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Installation ? Pewnie nie. Na przyszłość, jeśli nie chcesz zniszczyć routera najpierw czytaj dokumentację. Na szczęście twój router da się jeszcze uratować, zacznij od tego:

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Hard_reset_or_30/30/30. Daj znać czy pomogło.

No to chyba słownik i do roboty bo aż tak dobry z angielskiego nie jestem :confused:

Dam na pewno znać

Dodane 14.08.2011 (N) 7:27

Metoda 30/30/30 nie przyniosła żadnego skutku …. Po ostatnich 30sec. Lampka Power mruga na kolor pomarańczowy. Żeby odpaliła na kolor zielony trzeba wyjąć kabel od prądu i podłączyć jeszcze raz. Po podłączeniu kabla do kompa i wpisaniu 192.168.0.1 zero reakcji

Po 30/30/30, uruchamiasz router ponownie i ustawiasz w komputerze

statyczny adres: 192.168.1.2

maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.1.1

Podłącz kabel i w przeglądarce wpisz: 192.168.1.1 - powinno pojawić się ustawianie loginu i hasła.

Jeżeli to nie zadziała to proponuję ściągnąć ze strony d-link oryginalny software. Zrobić 30/30/30 i gdy dioda mruga na pomarańczowo, z ustawieniami j/w, wchodzisz na 192.168.1.1 i będziesz mógł wgrać oryginalny rom.

Napisz jak wyszło.

Ha

Udało się…. Po twoich wskazówkach co do ustawień odpalił mi się ekran ustawień ale był jakiś troche ograniczony wiec najpierw zrobiłem aktualizacje ażeby wszystko chodziło dobrze plikiem „ dir300b-revb-ddwrt-webflash.bin „ ze stronki „http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database „oczywiście odpowiedni model dir-300 B .Jest teraz całe oprogramowanie nawet w języku polskim.

Teraz tylko chyba kwestia ustawień? Bo jak na razie router nie łączy się z netem globusik miga ciągle na pomarańczowo…. Power na zielono wifi na zielono i lan na zielono jak podłączę kabel

taka wersja nie wiem czy dobrze czy zle ?

Firmware: DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std

No i jak ustawić tego neta ? w oryginalnym oprogramowaniu było chyba mniej opcji i było łatwiej … clik klonowanie adresu mac i działa a tu ??

Internet z Netii … Windows 7 na kompie …

Jeżeli u swojego dostawcy masz podany MAC twojego komputera to klikasz po kolei:

Setup>

Connection Type - Automatic configuration DHCP

Apply Settings (na dole)

MAC Address Clone>

Enable>

Get Current PC MAC address>

Apply Settings (na dole)

Administration> (u góry)

Reboot Router (na dole)

Czekasz aż się przeładuje i globus powinien zapalić się na zielono. Pozostaje ustawić LAN i WiFi. Powodzenia.

Na moim dir-615 mam dokładnie tą samą wersję ROM, teoretycznie nie jest to wersja w pełni stabilna, ale ja nie mam zastrzeżeń, nie działa tylko kilka zaawansowanych funkcji które ci się nie przydadzą.

A teraz jak możesz powiedz mi jeszcze coś takiego…. Jeśli ktoś jest głupi i chciał zrobić lepiej niż było i teraz już nic nie działa?

Po tym jak wszystko hulało oczywiście człowiek chciał być mądrzejszy i dograł kolejną aktualizacje … „dlink-dir300b-factory-webflash” no i niby wyglądało wszystko pięknie …. Odliczyło sekundy coś się zresetowało i pokazało się takie okienko ze aktualizacja przebiegła pomyślnie czy kontynuować? Oczywiście już coś było nie tak bo napis wyświetlił się na przycisku i nie dało się go wcisnąć. Wiec router Power off/on no i mryga teraz dioda Power na pomarańczowo i tyle …. :confused: po wciśnięciu kabla do lana zapala się dioda normalnie na zielono…. Spróbowałem opcji 30/30/30 ale nic mryga ciągle…… dałem pupy po całości :confused:

Sensej pomóż……

Wyłącz na 10 minut, zrób 30/30/30 i gdy mruga dioda, z ustawieniami komputera jak wyżej, wejdź na 192.168.1.1. Jeżeli router zaskoczył to będziesz miał możliwość wgrania jeszcze raz romu. Jeżeli nie zaskoczy to prawdopodobnie zamieniłeś swój router w tzw. cegłę. Jest jeszcze cień nadziei po telnet, a w ostateczności JTAG (o ile jest się do czego wpiąć w środku) ale sobie z tym nie poradzisz. Wszystkie opisy pod podanymi wyżej linkami.

Cóż, człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach.

No to syf…… nie pomaga …. Ogólnie mruga sobie dioda od Power na pomarańczowo no i zapomniałem dodać świeci się jeszcze ta dioda niebieska co jest z boku do przycisku z dwoma strzałeczkami na przemian ……ale podejrzewam że to się nie przyda……

Podejrzewam że z tymi innymi metodami to nie prosta sprawa wiec nawet nie próbuje

No to mam cegłę ktoś chce kupić ??? :D:D

No nic dzięki za pomoc 