DIRECTX problem ze sterownikami

(Pokahontazzz) #1

Jestem początkującym użytkowinikiem komputera... Po instalacji windowsa xp było wszystko ok., ale od jakiegoś miesiąca nie mogę oglądać żadnych filmów, gier itp., bo odpaleniu np. filmu rozpoczyna się odtwarzanie, trwa to może sekundę, następnie komputer się resetuje i DUPA...

Ściągnęłam najnowszą wersję directx, zainstalowałam i nic... Ciągle to samo... Czy ktoś pomoże biednej myszce???

(Cosik Ktosik) #2

Napisz w miarę możliwości, jaka jest konfiguracja tego komputera. Możesz skorzystać z programu Everest (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... ition+2.20). Wklej nam raport.

Tam też (w Evereście), w zakładce płyta główna masz czujnik. Jakie podaje temperatury i napięcia (czy znasz markę i moc zasilacza)?

Spróbuj odinstalować sterowniki od karty graficznej i chipsetu (płyty głównej), po czym zainstaluj je na nowo (najpierw płyta główna, potem karta graficzna). Na koniec zainstaluj jeszcze raz directx.

Czy restart kończy się bluescreenem (niebieski ekran)? Jeżeli tak, jaki podaje kod błędu oraz co go powoduje?

Na koniec możesz sprawdzić pamięć programem Memtest86 (plik iso nagrywasz na płytę i uruchamiasz z niej komputer).

(Pokahontazzz) #3

Co do pierwszych kilku cennych, chociaż bardzo tajemniczych rad, to spróbuję się z tym uporać jak najszybciej... :))

Co do bluescreen to się pojawia, ale dosłownie na ułamek sekundy i nie jestem w stanie odczytać komunikatu... Ale i tak z góry dziękuję za jakiś odzew! :))

(Cosik Ktosik) #4

Aby bluescreen pojawiał się na dłużej W menu start Masz Panel Sterowania, a w nim ikonkę systemu. Otwórz to i znajdź zakładkę: Zaawansowane. Na dole jest część dotycząca uruchamiania i odzyskiwania. Wejdź do Ustawień i odznacz: Automatycznie uruchom ponownie. Zatwierdź i uruchom ponownie komputer. Teraz bluescreen nie zniknie dopóki sama nie zresetujesz komputera.

(Pokahontazzz) #5

Ok. Wyłączyłam automatyczne uruchamianie systemu. Zaraz sprawdzę komunikat bluescreena! :slight_smile:

W dniu 24.04.2008 , o godzinie 20:06 został dopisany post przez pokahontazzz

Otóż tak: nie wiem co jest istotne z bluescreena przepisuje wszystko /prawie :)/

jezeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop, ponownie uruchom komputer. Jezeli ten ekran pojawi sie ponownie / a sie nie pojawil/ wykonaj:

jezeli jest to nowa instalacja popros producnta sprzetu lub oprogramowania o wszelkie auktualizacje dla systemu / xp mam bez legalu/. Jezeli problem bedzie sie powtarzal wylacz lub usun wszystkie nowo zainstalowane sprzety i oprogramowanie. Wlacz opcje pamieciu systemu BIOS takie jak buforowanie i przeslanianie. Jezeli do usuniecia potrzebujesz trybu awar. wybierz F8

inf.tech.:

STOP: 0x0000000A, 0x00000016, 0x00000000, 0x80502392

teraz idę się barować z pozostałymi zadaniami :slight_smile:

W dniu 24.04.2008 , o godzinie 20:19 został dopisany post przez pokahontazzz

--------[EVEREST Home Edition © 2003-2005 Lavalys, Inc.]------------------------------------------------------------

Wersja EVEREST v2.20.405/pl

Strona domowa http://www.lavalys.com/

Typ raportu Szybki raport

Komputer -FC8EB7

Generator raportu

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail)

Data 2008-04-24

Czas 20:16

--------[Karta wideo Windows]-----------------------------------------------------------------------------------------

[NVIDIA GeForce 8600 GTS]

Właściwości karty wideo:

Opis urządzenia NVIDIA GeForce 8600 GTS

Napis z karty GeForce 8600 GTS

Napis z BIOS'u Version 60.84.41.00.00

Typ mikroukładu GeForce 8600 GTS

Typ konwertera DAC Integrated RAMDAC

Zainstalowane sterowniki nv4_disp (6.14.11.6218 - nVIDIA ForceWare 62.18)

Rozmiar pamięci 512 MB

Producent karty wideo:

Nazwa firmy NVIDIA Corporation

Informacje o produkcie http://www.nvidia.com/view.asp?PAGE=products

Uaktualnienie sterowników http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

--------[Monitor]-----------------------------------------------------------------------------------------------------

[Monitor Plug and Play [NoDB] ]

Właściwości monitora:

Nazwa monitora Monitor Plug and Play [NoDB]

ID monitora GSM4E79

Model L204WS

Data produkcji Tydzień 7 / 2007

Numer seryjny 1707346597

Największy widzialny rozmiar ekranu 43 cm x 27 cm (20.0")

Współczynnik proporcji obrazu 5:3

Częstotliwości odświeżania poziomego 28 - 83 kHz

Częstotliwości odświeżania pionowego 56 - 75 Hz

Gamma 2.20

Obsługiwane tryby DPMS Standby, Suspend, Active-Off

--------[Pulpit]------------------------------------------------------------------------------------------------------

Właściwości pulpitu:

Technologia wykonania Ekran rastrowy

Rozdzielczość 1280 x 768

Głębia kolorów 32-bitowy(a)

Liczba płaszczyzn koloru 1

Rozdzielczość czcionki ekranowej 96 dpi

Szerokość / wysokość piksela 36 / 36

Przekątna piksela 51

Szybkość odświeżania pionowego 60 Hz

Tapeta pulpitu C:\Documents and Settings\Siekierscy\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Tapeta programu Internet Explorer.bmp

Efekty pulpitu:

Animacja pól kombi Włączone

Efekt cieni dla etykiet ikon pulpitu Włączone

Efekt płaskiego menu Włączone

Wygładzanie krawędzi czcionek ekranowych Włączone

Pokaż zawartość okna podczas przeciągania Włączone

Gradientowa belka tytułowa okna Włączone

Ukryj klawisze dostępu w menu Włączone

Efekt śledzenia na bieżąco Włączone

Zawijanie podpisu ikony Włączone

Gładkie przewijanie pól list Włączone

Animacja menu Włączone

Efekt zanikania menu Włączone

Animacja minimalizacji / maksymalizacji okna Włączone

Cień wskaźnika myszy Włączone

Efekt zanikania po wyborze Włączone

Funkcja PokażDźwięki Wyłączone

Animacja etykietek narzędzi Włączone

Efekt zanikania etykietek narzędzi Włączone

Rozszerzenie Windows Plus! Wyłączone

Problemy i Sugestie:

Problem At least 85 Hz vertical refresh rate is recommended for classic (CRT) displays.

(Cosik Ktosik) #6

Czy ten błąd wyglądał tak STOP 0x0000000A (0x00000016, 0x00000000, 0x80502392, 0x...) ...

Jeśli to jest błąd 0x0000000A to powinnaś najpierw zainstalować na nowo wszystkie sterowniki. Potem koniecznie sprawdź pamięć programem Memtest86.

(Agatonster) #7

pokahontazzz ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. TEMAT POMOCNY

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Pokahontazzz) #8

i temperaturki:

płyta główna:55'C

procesor graficzny: 53'C

seagate ST3250410AS: 41'C

W dniu 24.04.2008 , o godzinie 20:34 został dopisany post przez pokahontazzz

(Cosik Ktosik) #9

tak, najlepiej je odinstalować.

(Pokahontazzz) #10

Narazie dzieki wielkie za pomoc. Mam nadzieję, że dam radę :smiley: