DirectX - Wprowadzanie danych do rejestru

Więc tak… Jak już w poprzednich moich wątkach opisywałem, odkąd odinstalowałem DirectX 9.0c programem DirectX Eradicator i ponownej instalacji DirectX 9.0c mam same problemy. Tak naprawdę wszystko, co związane z DirectX 9.0c mam zainstalowane na komputerze, ale niektóre dane w rejestrze nie zostały przywrócone i komputer ich “nie widzi”, mimo że są we folderze systemowym. Mam prośbę do osób, które mają Windows XP i DirectX 9.0c (jeśli to ma jakieś znaczenie). Wejdźcie w START --> URUCHOM --> wpiszcie “regedit”. Wejdźcie w Mój komputer --> HKEY_LOCAL_MACHINE --> Software --> Microsoft --> DirectPlay i jest tam folder Service Providers. Kliknijcie na niego, wejdźcie w Plik --> Eksportuj, zapiszcie go gdzieś na komputerze pod taką samą nazwą (Service Providers) i prześlijcie mi go na e-mail mzmuda96@gmail.com. Temu kto to zrobi będę bardzo wdzięczny, ponieważ potrzebuję tego. W przeciwnym razie czeka mnie reinstalka systemu :frowning:

co masz za problemy? po co odinstalowywales DirectX wogole?,

Ehh… Nie chce mi się opisywać tego po raz n-ty, ale ok. Pewnego dnia odinstalowałem DirectX 9.0c, ponieważ chciałem zainstalować DirectX10 na Windows XP (?!) Postanowiłem więc przed zainstalowaniem DirectX10 usunąć DirectX 9.0c programem DirectX Eradicator. Kiedy się już dowiedziałem, że DirectX 10 nie jest kompatybilny z moim systemem postanowiłem znowu zainstalować DirectX 9.0c. Tylko że niestety nie wszystkie wpisy w rejestrze się nie przywróciły i komputer nie widzi niektórych plików DirectX, mimo że się we folderze systemowym.

Jakie mam problemy? W grach komputerowych często wyskakują mi różnego rodzaju błędy, mam wysokie pingi w grach on-line, komputer nie wyświetla poprawnie niektórych elementów grafiki itd.

Sprawdź czy miałeś utworzony punkt przywracania systemu przed zainstalowaniem DirectX 10 ?

Jeżeli jest to wybierz i Przywróć mój komputer do wcześniejszego stanu /z datą kiedy nie było problemu/ --> Dalej --> Dalej

  • czekaj do ponownego uruchomienia komputera…

OMG! No właśnie nie mam i nie pytajcie mi się już o nic. Tylko jeśli możecie zróbcie to, co napisałem w pierwszym poście tego wątku, bo ja też szukałem rozwiązania niemalże w całym internecie i nic nie znalazłem. Jedyne, co mnie może uratować przed formatem to czyjaś pomoc w postaci wysłania mi na e-mail tego folderu z rejestru.

chyba nie masz za duzej wiedzy,chcac zainstalowac dx 10 nie trzeba usuwac dx 9,po drugie jesli dx 10 nie jest kompatybilny z xp to poprostu xp by sobie zaktualizowal biblioteki do najnowszych wersji i nic by sie nie stalo,na przyszlosc ze stron microsoftu sciagnij dx web installer ,instalator ktory sciaga z neta dx,a wlasciwie tylko te bibilioteki ktore sa nie aktualne,takie programy ktore usuwaja dx to wiecej szkodza niz pomogadaja,zreszta sam widzisz,dx jest integralna czescia systemu.co do systemu to najlepiej przywroc do stanu przed uzyciem tego programu,albo system na nowo,

no ale zeby nie bylo,skoro mowisz ze wpisy do rejetru pomoga to tutaj sa moje,

ftp://79.175.237.195/Service%20Providers.reg

Tak, wiem że zachowałem się jak cep usuwając DirectX :frowning: Ale chociaż się czegoś nauczyłem. Zaraz zobaczę te wpisy z rejestru, czy pomogą…

Dodane 04.08.2011 (Cz) 14:49

Człowieku, niech Cię Bóg błogosławi! Wielkie DZIĘX za pomoc! : D Wpisy pomogły : P