DirectX ;/

w dxdiagu w “uwagach” plikow DirectX pisze mi:

Plik qasf.dll jest w starej wersji, co może powodować problemy.

zainstalowalem jeszcze raz directa ale nic nie pomoglo :frowning: jak robie testy directdrawa to wiesza mi sie komp :frowning: tak jest w przypadku niektorych gier jak je wlaczam nic juz nie idzie zrobic obraz robi sie czarny ;/ mam DirectX-a 9.0b

a próbowałeś wgrać DirectX-a 9.0c :slight_smile:

hmm no w sumie to nie :stuck_out_tongue: ale juz sciagam :slight_smile: pozniej napisze co i jak :slight_smile:

A czy najpierw odinstalowałeś poprzednią wersję - od tego należało zacząć

Z tego co wiem, jest stabilniejsza


Ergo - odinstaluj posiadaną wersję DirectX za pomocą np DirectX Eradicator

i zainstaluj DirectX 9.0.c

mam ten sam problem :frowning: odinstalowalem directa i sie zainstalowal 7.0 automatycznie i nie moge zainstalowac na nego nowszego :frowning: czaly czas mam wersje 7.0 :[

Pisałem nie używaj programów do deinstalacji directaX - nawet Microsoft nie udostępnia takiego narzędzia i nie zaleca tego robić.

Teraz najlepiej stawiaj świeży system.

no i niby wszystko ok :smiley: ten plik juz nie jest opisany jako “stara wersja” ale nadal komp wiesza mi sie jak w dxdiagu robie test directdrawa albo direct3d :frowning: mozna cos z tym zrobic?:>

Jaka karta grafiki i system - dlaczego nie podajesz podstawowych informacji.

Jak XP

Z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow ,włóż płytę z XP do napędu,po chkdsk i sfc spacja.

Odinstaluj ster do karty i zainstaluj inny.

Pamiętaj o prawidłowym odinstalowaniu starego.

Pamiętaj o sterach do płyty głównej.

Do ATI używaj programu deinstalującego z płyty CD do karty.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Robiłem to kilka razy - nigdy nie miałem potem problemów.

Wręcz przeciwnie - w prosty sposób skasowałem

negatywne skutki uaktualnienia wersji :slight_smile:

To albo masz szczęscie,albo prządek w kompie i oprogramowaniu,albo coś innego - na Forach nieprzychylnie się na ten temat wypowiadają.

I ja osobiście też to robiłem,ale kompy i oprogramowanie róźnie później reagowały na taką ingerencję w system.

Samo to że oficjalnie producent sytemu nie udostępnił opcji lub programu do deinstalacji o czymś świadczy.

I na koniec - zawsze warto spróbować,choć efekt niepewny.