Disc boot failure

Witam

mam problem jak w temacie, przy starcie kompa pojawia się czarny

ekran z napisem:

“DISC BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISC AND PRESS ENTER”

przedtem na ten komunikat pomagał format , lecz teraz nie,

po zainstalowaniu XP prof miałem taki właśnie objaw, znalazłem na to sposób,

przez pozostawianie płyty w napędzie (komp staruje , pojawia się komunikat:

“dowolny klawisz spowoduje…” nic nie klikam i system się włącza)

Teraz zainstalowałem win 7 i problem jest ten sam ;/

Czy może któryś forumowicz zna sposób jak pozbyć się tego problemu ?

Dysk 100% sprawny?

Nie kończy czasem żywota swego? :wink:

Wystartuj kompa z płyty instalacyjnej Windows 7 i użyj funkcji naprawczej, może system nie wie gdzie jest zainstalowany ale jak masz dysk na wykończeniu to i tak ciągle będzie to samo.

-jaki podzespoły posiadasz ?

  • dysk jest podłączony na IDE czy SATA ?

  • w jakim trybie jest ustawiony dysk master czy slave ?

Procesor AMD 2800 x64

1,5 ramu

dysk sata 250 gb - master - z systemem

dórgi wd 500 gb slave też sata

dyski 100% sprawne

Skoro ten sam problem występował przy XP ,to może problem leży w płycie głównej :?: .Spróbuj może w BIOS’ie ustawić boot z 250 GB - master .A BIOS ogólnie w miarę aktualny ? Jak masz odłączony dysk slave to nie ma problemu z rozruchem ? Spróbuj tego o czym pisze luger , http://support.microsoft.com/kb/927392 (Vista/7 to samo)

Ja bym proponował, np. odłączyć drugi dysk (slave) a master sprawdził czy zworki na dyskach są dobrze ustawione i biosie czy jest ustawione na bootwanie z dysku master , nastepnię dysk systemowy master z formatował… z poziomu instalacji systemu Windows 7 a jak to nie pomoże , format z poziomu XP, a pózniej format z przy instalacji Windows 7 .

No nie wiem, dyski SATA to nie potrzebują zworek. Master-Slave ustawia się w BIOSie, bios robi to automatycznie ale można przestawić ręcznie.

Mi to wygląda na taką sprawę, ze w BIOSie nie ma w ogóle ustawionego bootowania z HDD. Pewnie ustawiałeś bootowanie z CD i zapomniałeś na 2 albo 3 pozycji ustawić HDD, zobacz czy mam rację.

Gdyby tak było, to według mnie po włożeniu płyty CD i nic nie robieniu powinien wyskoczyć ten komunikat Disc Boot Failure, a z tego co wyczytałem to normalnie bootuje. :wink: Tak więc chyba nie.

Spróbowałem odłączyć cd w biosie lecz nadal komunikat : disc boot failure …

Wydaje mi się ale chyba brakuje jakiegoś pliku …