Disconnect czy Ghostery - który dodatek wybrać dla Firefoxa

Nie wiem który wybrać i zainstalowałem obydwa, co wydaje mi się nie być dobrym pomysł. Może jakaś podpowiedź, który lepszy?

Oba dodatki spowalniają Firefoxa. Próbowałem. Nawet spowalniają uruchomienie przeglądarki. Wyłączyć. Usunąć.

DoNotTrackMe - ten dodatek od 14 czerwca u mnie zablokował ponad 19 tysięcy szpiegostwa i nieodczuwalny. Gdy zmieniałem adfendera, to widziałem, że nawet część reklam nie mogła się wyświetlić. Pewnie, bo to jakieś śledzące, przekierowujące i tam takie. Gdy jest DoNotTrackMe, to nawet ghostery nie ma co zablokować. W nocy to sprawdziłem, gdy temat był jeszcze w problemy z oprogramowaniem.

Jest taki zestaw, wg mnie najlepszy, żeby się zabezpieczyć na stronach i uchronić system.

Program unhecky - mały, lekki w trayu, a “samo” nic się nie zainstaluje.

DoNotTrackMe - blokuje szpiegowskie witryny.

Adfender - blokuje reklamy i nie spowalnia, nawet przy używaniu wielu kart.

Nie zauważyłem by przeglądarka spowolniła mi przy zainstalowanych disconnect i ghostery. Ni to spowalnia ni to przyspiesza, bynajmniej na moje oko.

 

Co do Twojej propozycji unhecky to coś mi się nie podoba i nie potrafię określić co, więc trzymam się od tego z daleka.

DoNotTrackMe i Adfender sprawdzę, trochę się tym pobawię.

 

Już po chwili szybkiego testu DoNotTrackMe przegrał z Disconnect i Ghostery. Co to rzetelności testu można mieć pretensje. Odwiedziłem trzy strony onetu, wp i demotywatory.

Wynik:

Ghostery: onet - 5, wp - 5, demoty - 8

Disconnect: onet - 15, wp - 12, demoty - 9

DoNotTrackMe: onet - 2, wp - 1, demoty - 5

Oczywiście sprawdzając jeden pozostałe były wyłączone.

 

Co do Adfender to już na dłuższe posiedzenie. W porównaniu z AdBlock który jednak spowalnia przeglądarkę, z zauważalnych efektów AdFender’a to tylko brak reklam bez spowolnienia. Bynajmniej na moje oko.