Disk boot failure insert disk and press ente

(Bubsk) #1

Witam i proszę o pomoc wszytkich :frowning: mam taki problem: ostatnio zachciało mi się włożyc dysk z poprzedniego komputera,na początku działało, ale po ponownym uruchomieniu wyskakiwał mi taki komunikat: DISK BOOT FAILURE INSERT DISK AND PRESS ENTER i gdy wkładam win xp do napędu i chcę zrobic formata to wyskakuje taki błąd: Pojawił sie problem i system windows ostanie zamknięty aby zapobiec uszkodzeniu. Przyczyna problemu- partmgr.sys PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA.Próbowałem już różnych sposobów np.bawiłem sie zworka,wyciagałem baterie aby restartowac biosa i wymieniałem nawet tasme. Prosze pomóżcie. :frowning:

(Piotrek Zarzycki) #2

Włóż płytę z XP i daj opcję napraw (nie konsolę odzyskiwania tylko pójdź dalej tak jak chciałbyś instalować system od nowa i tam dalej pojawi się opcja naprawiania systemu).

(Djzon) #3

Wystarczy w biosie ustawić dysk z którego dysk poprzednio startował . Zazwyczaj po dodaju lub zmianie dysków tego typu problemy występują.

(Piotrek Zarzycki) #4

a gdzie dokładnie można to ustawić?

(Szczur93) #5

Ja też tak miałem i mi w dysku pajęczynka poszła:D ..

(Bubsk) #6

Próbowałem ale wyskakuje mi puzniej błąd:partmgr.sys PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA i niemoge instalowac bo niewyszukuje mi dysku wtedy.

-- Dodane 10.01.2009 (So) 14:33 --

dziekuje za odpowiedzi ale znam już przyczyne

(Przemek28091992) #7

skoro Znasz przyczyne napisz bo mam taki sam problem i niewiem co robic? :smiley: