Disk boot failure insert system disk and press enter

Witam mam problem wyskakuje mi taki komunikat disk boot failure insert system disk and press enter i pisze żebym włożył płytę z wkładam płytkę z Windowsem Vistą wszystko idzie dalej przechodzę do instalacji windowsa i nie mam gdzie go zainstalować ;/ niema żadnej partycji da się coś zrobić czy jestem skazany na kupno nowego dysku :frowning: :frowning:

  1. spróbuj za pomocą GParted stworzyć nową partycję

  2. może źle podpiąłeś dysk. Sprawdź, czy poprawnie podłączony jest kabel SATA i jego zasilanie.

A jak mam użyć tego programu ;d ? Bo z podłączeniem jest wszystko ok bo u kumpla to samo jest ;/

  1. wypalasz na płytę CD. To jest obraz ISO - więc np. za pomocą alcohol albo powerISO

  2. wkładasz płytę i restartujesz komputer*

  3. czekasz aż zapyta Cię o język, itp

  4. program bardzo intuicyjny, więc bez problemów dasz radę ; ), jeśli nie - TUTAJ masz poradnik

*jeśli nie zabootuje wchodzisz do biosu i w advanced bios features:

ustawiasz first boot device na CD ; )

jak na rysunku ; )

Chodzi ci o wirtualny dysk czy o zwykłą płytę ;}

O czym wy piszecie?

Trzeba odzyskać partycję, przez naprawę bootsektora. Najlepiej pobrać i wypalić płytkę bootowalną typu Hirens Boot CD. Odpalamy tak jak podczas instalacji Windows. Szukamy narzędzia TestDisk. Odpalamy i postępujemy wg wskazówek. Obsługę TestDisk znajdziesz na necie

Czyli mam nagrać program TestDisk na płytę CD i kiedy wyskakuje disk boot failure insert system disk and press enter ją włożyć ??

Czy nie przyszło Ci do głowy, że dysk uszkodził się fizycznie?

bachus , miałem identyczny problem i rozwiązałem go za pomocą TestDisk.

Też myślałem, że to uszkodzony dysk. Okazało się inaczej.

TO jak wyjaśnicie mi to ;d ?

Pobierz na dysk obraz płyty pakietu narzędzi typu Hiren’s Boot CD. Wypal ten obraz za pomocą np. nero. Wrzuć tą płytkę i odpal tak jak płytkę z instalatorem Windows. Poszukaj w narzędziach programu TestDisk. Odpal, postępuj zgodnie z instrukcją, przeskanuj dysk gruntownie (deep scan) i gdy odnajdzie urtraconą partycję to wybierasz Rebuild BS.

Czyli najpierw wypalam na płytkę ten Hiren’s Boot CD. Następnie podłanczam popsuty dysk i kiedy wyskakuje disk boot failure insert system disk and press enter wkładam płytkę. I nie bardzo wiem co zrobić z tym całym TestDisk ;/

Jesteś pewny, ze dysk jest uszkodzony fizycznie??

Można zawsze spróbować.

Odpal tego TesDiska

Wybierasz NoLog, wybierasz dysk i dajesz Proceed.

Następnie wybierasz Intel i Analyze, potem Quick Search.

Spyta czy partycja była tworzona pod Vista. Y/N

po przeskanowaniu wyświetli wszystkie partycje. Jęsli nie znalazło to klikasz na Deeper Search. Po przeskanowaniu dysku znajdzie partycje, by ją przywrócić najeżdżasz na nią i Enter i wybierasz Rebuild BS lub Write BS

Zrobiłem tak jak pisałeś i nie ma nadal mojego dysku. Nie wiem czy ty mnie zrozumiałeś ;] bo ja mam dysk 500 GB chcę zainstalować na nim windowsa viste i niema gdzie zainstalować a nowych nie da się zrobić ;/

Sprawdź ustawienia zworek i ustawienia BIOS. Ja stawiam na BIOS. Jak wyłącze bootowanie z dysku wyskakuje to samo… Jak to nic nie da spróbuj Hirenem stworzyć partycje 100 GB [NTFS] i zobacz czy instalator go zobaczy…

Jak włączyć to bootowanie w biosie . I jeszcze jedno pytanie jak zrobić ten dysk hirenem ;}