Disk boot failure

Witam, kupilem nowego kompa…

Core 2 Duo E4300 || Goodram DDR2 2x 1024mb 667mhz || Galaxy Geforce 7900 GS || Seagate 250gb SATA-2 || Abit ab9 || huntkey 350W || Yesico OPENAir Black ||

dzis juz wszystko zlozylem, odpalam i… logo ABIT, system sie bootuje i pisze DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.

mam dwa dyski, jeden SATA-2 250gb (tego mi nowy komp wykrywa) i ATA 60gb (tego mi komp nowy nie wykrywa) probowalem na obu, na obu jest to samo. w przypadku tego nowego dysku 250gb nie ma na nim nic zainstalowane wiec przydalby sie system ale nie wykrywa mi chyba cd-romu bo pisze ze nie znalazlo zadnych “drives” i wyskakuje ten napis

DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. :F zmienialem w biosie zeby bootowalo najpierw z cd-romu ale nadal nic to nie daje :confused: jakas pomoc ?

Sprawdź taśmy i ustawienia BIOSu jeszczze.

Sprawdź jeszcze (oprócz taśm) czy na pewno dobrze wszystko poskładałeś - zmień taśmy do dysków (zarówno ATA jak i SATA). Sprawdź czy dobrze poustawiałeś zworki na starym dysku i CD-ROM’ie.

A masz na jakimś dysku zainstalowanego windowsa?

nie mam, bo nie moge zbootowac z plyty = nie moge nic zainstalowac… mysle ze musze jakos zrobic zeby odczytalo mi cd-rom wtedy bede mogl zainstalowac windowsa, ale w ogole mi nie znajduje tego cdromu :F cd-rom jest na master, jest podpiety tasma IDE (do wtyczki master), a HDD jest podpiety do zasilania i kablem do SATA na mobo, (nie da sie do niego podpiac tasmy IDE bo nie ma takiego wejscia nawet) chyba oddam do serwisu i zaplace, niech oni sie pomecza ;/

a co to ?

to chyba jasne skoro dysk jest na SATA

Próbowałeś to robić bez tego dysku 60 Gb ?

jak jest tasma IDE to ma wtyczke do MOBO, do SLAVE i do MASTER

tak probowalem bez tego 60gb

///edit

ciagle czarny ekran i napis DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER :confused: mi sie wydaje ze ten bios nie bootuje z dyskow ani cd-romu ATA tylko wszystko z SATA :confused: i dlatego nie moze zalapac tej plyty z windowsem z cd-romu bo bootuje tylko z SATA DRIVE i USB-DRIVE potrzebowalbym wiec jakiejs plyty glownej ktora obsluguje to i to i wgrac system na ten dysk sata i dopiero go podlaczyc ale nikt ze znajomych nie ma juz plyt z sata. zostaje jedynie serwis albo cos :confused:

można jeszcze odpalić kompa z dyskietki startowej a później ręcznie pod dosem uruchomić instalkę windowsa z CD.