Disk boot failure

Przy stacie kompa kiedy juz zbootuje napędy wyświetlany jest komunikat : DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRES ENTER. No i system nie chce wystartowac :(. Natomiast kiedy włożę płytkę z win xp do napędu system normalnie sie uruchamia. Komunikat zaczął się wyświetlać po tym jak próbowałem odzyskać z dysku pewne dane programem EasyRecovery Professional podczas którego działania wyświetlił mi się błąd ( tło komunitatu było takie same jak przy instalacji systemu win xp), którego treści zbytnio nie pamiętam. Było w nim coś napisane, że musze zresetować kompa a jak to nie pomoże to mam coś zmienić w biosie. Tylko że ja się na tym kompletnie nie znam. Nie chcę też tracić moich danych z dysku.

Troszkie się rozpisałem ale nie pasuje mi ciągłe wkładanie płyty win xp do napędu :frowning:

http://www.dagma.pl/new/oprogramowanie. … ecej&id=28 :o czyzby wirus ? :?

Zmien kolejność bootowania napędów w Biosie tak, aby pierwszy bootował się dysk twardy, a nie CD-ROM.

ustaw w biosie bootowanie z dysku i wyjmij dyskietke i napisz czy to cos da.

narazie musze uciekac. ale wieczorkiem napisze co i jak

Michał_Q. o ile sie nie myle to ten wir nie działa pod XP. A nawet jak by to była jego sprawka to Darkfear w ogóle by nie odpalił sysa nawet mając płytę w napedzie XP. Ja miałem podobny przypadek z tym że zgubiłem jakiś plik NTLC - juz dokładnie nie pamietam jaki i też musiałem przy uruchamianiu budy miec w napędzie instalke XP. Proponuję spróbować naprawić Windowsa poprzez instalatora 8)

detektyw 997 moj bład :? :lol: :-x :wink:

Darkfear tu cos dla Ciebie : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic93120.html

Zmiana kolejnosci botowanie nic nie dala. Tak samo naprawa windowsa poprzez instalatora tez nic nie dala.A co do wypowiedzi Michał_Q. i tego linka. Nic tam prawie nie rozumiem dopiero co zapoznaje sie z kompem. Kidys do do znajomego informatyka i on mi robil ale teraz nie ma takiej opcji :frowning: Ma ktos moze jeszcze jakies sugestie ??

A może zaczniemy co to za dysk SATA, ATA.

Co słychać w menadzeże urządzeń - szczególnie dyski i kontrolery.

Przywracanie systemu.

Ostatnia dobra znana konfiguracja przy starcie kompa F8.

To na początek.

Może coś z sektorem rozruchowym ??

Uruchom z płyty instalacyjnej windowsa XP konsole odzyskiwania i wpisz w niej fixmbr.

Do konsoli dojdziesz wciskając R po uruchomieniu w dosie.

W menadzerze uzadzen wszystko po staremu zadnych zmian. Dyska ATA jak w dobrym miescu sprawdzielem bo nie wiem o co chodzi. Co do przywracania systemu to jeszcze wyprobuje przy nastepnym rozruchu kompa tak samo jak z komeda fixmbr. Ake to dopiero jutro.

Pomoc do konsoli XP.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

To co Damian oraz to

chkdsk LiteraDysku /p /r dla każdej partycji

Fixboot : Zapisuje nowy boot sector na partycji systemowej.

Dzieki za linka napewno sie przyda :smiley:

A co do tematu. Przy fixmbr wyskakuje cos takiego :

**UWAGA**

Stwierdzono ze ten komputer ma niestandardowy lub nieprawidlowy glowny rekord rozruchowy

FIXMBR moze uszkodzic tabelepartycji w przypadku kontynuowania operacji. W wyniku tego wszystkie partycje bierzacego dysku moga stac sie niedostepne. Jezlei nie ma prolbemow z dostepem do dysku nie nalezy kontynuowac tej operacji. Ja przewalam bo moge stracic dane.

Fixboot - nic nie daje dalej to samo

chdsk c: i d: /p /r - pisze ze znalazlo i naprawilo conajmniej jeden blad na tym woluminie. I tez nic nie daje :frowning:

Kompletnie nie wiem co robic.

Zgraj ważne dane z dysku.

I użyj tej komendy fixmbr - innego wyjścia nie ma.

Jeśli dalej to samo.

Może być tak że uszkodzony jest dysk - użyj narzędzi producenta dysku.

W ostateczności zdjąć z dysku wszystkie partycje,założyć i sformatować.

Zrobić diagnostykę dysku.

Zobacze czy to cos da. Ale znowu wszystko isntalowac ustawiac od nowa :frowning: No a;e jaki nie ma innego wyjscia :[ Jak mi poszlo napisze wieczorem. A moze jakies inne sugestie :?:

W takim razie ja proponuje skopiwoać w bezpieczne miejsce dane i kontynuuować naprawę rekordu rozruchowego…

czyli fixmbr :>

Tak