Diskeeper-pytanie o obsługę

Czesć,zaczęłem defragmentacje dysku,trwa ona juz ładnych kilka godzin i jest dopiero 17%. Strasznie wolno idzie stąd pytanie,czy to normalne i czy mogę ją wyłączyc bez obawy ze coś się stanie złego z dyskiem?

Wyłączyć zawsze możesz tylko musisz się liczyć z tym, że będziesz miał masę pofragmentowanych plików na dysku. Dobrze by było w takiej sytuacji skorzystać jednak z systemowego modułu by posprzątał bałagan a potem jeszcze użyć chkdsk-a by sprawdzić wolumin

W koncu po kilkunastu godzinach defragmenfatcja sie zakonczyła,w raporcie zaniepokoiło mnie jakies krytyczne ostrzezenie ale ze jest po angielsku wiec nie potrafie odczytac. Oto raport ,czy ktoś mógłby mi pomóc w przetłumaczeniu analizy ?

Witaj!

Z tego co zrozumiałem toTy masz poprostu dramatycznie mało miejsca na dysku.Najpierw porządnie posprzątaj,wyczyść foldery tymczasowe,coocki,historię,niepotrzebne wg Ciebie pliki i programy.Jeśli masz XP zastosuj narzedzie:Oczyszczanie dysku.Użyj narzedzia JV16 Free lub Odkurzacza(ale z nim ostrożnie).Możesz także wyczyścić katalog Prefetch(pewnie nigdy nie był czyszczony-zostaw tylko layout.ini).Po tych zabiegach bedziesz miał wstepnie oczyszczony dysk.Zciagnij sobie darmowe narzedzie do defragmentacji Contig.exe+Power Defragmenter(darmowa nakładka na Contiga) ale zanim to uruchomisz koniecznie uruchom Scandiska z opcją napraw błędy.Dopiero po tej operacji wykonaj defragmentację Contigiem,wcześniej wyłączając wszystkie programy typu wygaszacz,antywirus,zapora etc i odłącz się od netu.

Powinno to pomóc.

Powinno to pomóc

Do bezproblemowej defragmentacji jest wymagane minimum 10% wolnego miejsca na dysku, więc nie dziwię się, że defragmentacja trwała tak długo. TO raz. A dwa, to, że na jeden plik przypada 1.07 fragmentów, czyli jest dysk strzsznie pofragmentowany. Zrób tak jak powiedział @ cenart i będzie git :slight_smile:

Dzięki za wskazówki,zabieram się do roboty :wink: