Diskeeper-Pytanie

Witam ,mam pytanie odnosnie diskeepera,czy aby zaczac defragmentacje trzeba go przedtem odpowiednio skonfigurowac czy tak jak jest po instalacji jest dobrze?

I drugie pytanie ile mniej wiecej moze trwac defragmentacja na 25 GB dysku? Defragmentuje u mnie juz ponad pół godziny i cały czas jest 12 %

Wystarczy domyślna konfiguracja,czas defragmentacji zależy od bałaganu,jaki masz na dysku…Nie sugeruj się tymi procentami,bo to tylko szacunkowe liczby.

Nic nie trzeba zmieniać.

Jeśli dawno nie defragmentowałeś to pierwsza defragmentacja trwa troche dłużej.

Dzieki za wyjasnienia,nie defragmentowalem nigdy czyli ok 3 lata :?

nie korzystaj z komputera podczas defragmentacji, bo czas się wydłuży…

kumpel w gry grał podczs defragmentacji :mrgreen:

możesz ustwić maksymalną wydajność i całkowitą defragmentację

zależy od sprzętu. U jednych 5 minut :mrgreen: u drugich kilka godzin

Kompletna bzdura, mozna ustawic defragmentator w taki sposób że defragmentuje w tle !!

czyli proces defragmentatora jest niski, a tym samym WYDŁUŻA czas defragmentacji dysku

przeszkadzać to nie będzie przeszkadzać

Dysk C defragmentował sie ok 4 h natomiast dysk D defragmentuje sie juz 3 h i jest dopiero 15 % czy moge przerwac bez jakichs negatywnych skutków?

tak na logikę - jak ma defragmentować bez problemu pliki, które cały czas są w użytku? proces defragmentacji się wydłuża i tyle.

Ale przeszkadzać nie przeszkadza ;]

Jeśli już zacząłeś to skończ.

Przerwanie defragmentacji nie niesie ze sobą żadnych negatywnych skutków.

ja nigdzie nie napisałem, że przeszkadza…

napisałem tylko, że czas się wydłuży.

w zależności od ilościu używanych programów może to być czas krótszy lub dłuższy.

Możesz, tylko czasem się zdarza jak w moim przypadku, że gdy przerywasz i uruchamiasz ponwnie kompa to możesz się przygotować do naprawy systemu. Radze poczekać te pare godzin.

:o

To chyba gdy twardy reset przy działaniu na plikach systemowych no to rzeczywiście prawda.

Ale jeśli ładnie w programie naciśnie się anuluj, poczeka aż program zakończy pracę i zezwoli się wyłączyć to nic z systemem ani plikami się nie stanie.

No niestety zabrakło prądu a po starcie lipa. Tylko naprawa pomogła, ale i tak lepiej pozwolić na dokończenie.

To jak brakło prądu to nie ma się co dziwić.

Przenoszony był plik systemowy który zaginął i po sprawie.

Lepiej z tej racji, iż defragmentacja pomaga dyskowi i w szybkości odczytu plików.

Ale jako tako “normalne przerwanie” procesu niczym nie szkodzi.