Diskeeper-Pytanie

(fan77) #1

Witam ,mam pytanie odnosnie diskeepera,czy aby zaczac defragmentacje trzeba go przedtem odpowiednio skonfigurowac czy tak jak jest po instalacji jest dobrze?

I drugie pytanie ile mniej wiecej moze trwac defragmentacja na 25 GB dysku? Defragmentuje u mnie juz ponad pół godziny i cały czas jest 12 %

(Irabuntu) #2

Wystarczy domyślna konfiguracja,czas defragmentacji zależy od bałaganu,jaki masz na dysku...Nie sugeruj się tymi procentami,bo to tylko szacunkowe liczby.

(Przemekmazur) #3

Nic nie trzeba zmieniać.

Jeśli dawno nie defragmentowałeś to pierwsza defragmentacja trwa troche dłużej.

(fan77) #4

Dzieki za wyjasnienia,nie defragmentowalem nigdy czyli ok 3 lata :?

(freedom) #5

nie korzystaj z komputera podczas defragmentacji, bo czas się wydłuży...

(Danielm86) #6

kumpel w gry grał podczs defragmentacji :mrgreen:

możesz ustwić maksymalną wydajność i całkowitą defragmentację

zależy od sprzętu. U jednych 5 minut :mrgreen: u drugich kilka godzin

(Kosior6) #7

Kompletna bzdura, mozna ustawic defragmentator w taki sposób że defragmentuje w tle !!

(Danielm86) #8

czyli proces defragmentatora jest niski, a tym samym WYDŁUŻA czas defragmentacji dysku

przeszkadzać to nie będzie przeszkadzać

(fan77) #9

Dysk C defragmentował sie ok 4 h natomiast dysk D defragmentuje sie juz 3 h i jest dopiero 15 % czy moge przerwac bez jakichs negatywnych skutków?

(freedom) #10

tak na logikę - jak ma defragmentować bez problemu pliki, które cały czas są w użytku? proces defragmentacji się wydłuża i tyle.

(aju) #11

Ale przeszkadzać nie przeszkadza ;]

Jeśli już zacząłeś to skończ.

Przerwanie defragmentacji nie niesie ze sobą żadnych negatywnych skutków.

(freedom) #12

ja nigdzie nie napisałem, że przeszkadza...

napisałem tylko, że czas się wydłuży.

w zależności od ilościu używanych programów może to być czas krótszy lub dłuższy.

(Mighty Ducks) #13

Możesz, tylko czasem się zdarza jak w moim przypadku, że gdy przerywasz i uruchamiasz ponwnie kompa to możesz się przygotować do naprawy systemu. Radze poczekać te pare godzin.

(aju) #14

:o

To chyba gdy twardy reset przy działaniu na plikach systemowych no to rzeczywiście prawda.

Ale jeśli ładnie w programie naciśnie się anuluj, poczeka aż program zakończy pracę i zezwoli się wyłączyć to nic z systemem ani plikami się nie stanie.

(Mighty Ducks) #15

No niestety zabrakło prądu a po starcie lipa. Tylko naprawa pomogła, ale i tak lepiej pozwolić na dokończenie.

(aju) #16

To jak brakło prądu to nie ma się co dziwić.

Przenoszony był plik systemowy który zaginął i po sprawie.

Lepiej z tej racji, iż defragmentacja pomaga dyskowi i w szybkości odczytu plików.

Ale jako tako "normalne przerwanie" procesu niczym nie szkodzi.