Dj i kilka pytań

1 - jaką szkoły/kurs czy coś tam trzeba ukończyćaby zostać dj czy poprostu trzeba sie samemu nauczyćtego fachu … ?

2 - czy w winampie jest możliwość robie jakichśtriku podczas np granai w radiu internetowym - niektórzy robią takei fajne echo, przeciągnięcia, nakładaja piosenki na siebie itd - jak to zrobić ?

są do tego różne programy, np: Traktor

Jest też E-jay tam masz pojedyńcze melodie i miksujesz składasz mozesz z nimi zrobić co ci sie żywnie podoba

Ja polecam program eJay DJ Mix Studio 3. W Polsce można go kupić za 20zł. W necie poszukaj Virtual DJ. W sumie to ten sam program ale nowsze wersje są. Ja sam używałem tego programu na dyskotece w szkole i całkiem fajnie sie spisywał. Niestety trzeba mieć dużo ramu. Conajmniej 384 zalecane 512 i wiecej. Dodatkowo jak masz legalnego to można ściągać dodatkowe efekty itp. ze strony.

Wiem po sobie - im więcej się sam nauczysz, tym mają o Tobie lepsze zdanie.

W samym Winampie nie da rady, ale tak jak kolega pisze - DJ Traktor Studio już daje sobie dobrze radę. Nawet na Sunrise z tego muzykę niektórzy DJe puszczali.

Sa kursy dla dj’ow po ktorym dostajesz “papierek”, ale nie kursy obsługi programów komputerowych symulujacych niby konsole… :?

Jesli masz na mysli zawod dj to programy sobie daruj bo nic sie z nich nie nauczysz… Kupujesz sprzet okolo 3000zł wyjdzie Ci taki w miare przyzwoity (mikser i 2cd’ki + okablowanie) do tego jeszcze dochodzi koszt wzmacniacza kollumn,mikrofonu,sluchawki …no i oczywiscie plyty… i wtedy mozna zaczac nauke…

Jesli chcesz grac w jakims radiu internetowym to tak programy ok… *jednak najlepiej podlaczyc sprzet pod kompa no i grasz sobie norlanie na zywca a nie przez jakis wirtualny program*

mozliwosc nakladania piosenek jest w winampie (crossfader gdzies taka wtyczke widziałem, poszukaj napewno cos znajdziesz w necie) echo hmm tez jakis program byl do tego, ale efekty ktore slyszysz w radiach internetowych zazwyczaj sa z karty dzwiekowej (soundblaster audigy 2 bodajze ma takowe fajne efekty ok.160-170zł). I jak rowniez z podlaczonego sprzetu do komputera… ;]

no ja dysponuje przedwojjenym sprzetem i takiej mozliwosci nie mam ale cos bede myslac a co z programami ktory najlepszy ? jak ‘miksowac’ w nich w radyjku internetowym ? itd

mixvibes dvs

a mozecie opisac co i jak sie robi w tych programach bo nie kumam

Ty chcesz byc DJ a nie wiesz nawet jak się intuicyjnie obsługuje najprostsze programy :?

Radze ci robic to metoda prób i błędów,czy jakoś tak :wink:

a czy ktos powiedzi lze chce byc ? poprostu mnie to ciekawi

Jak ciebie ciekawi to kup sobie numer archiwalny Komputera Świata z programem eJay DJMixStation2 plus do tego Audacity plus dobra karta muzyczna(polecam Sound Blaster) plus głośniczki dobrej jakości(5.1 lub lepsze) tak żebys mógł wszystkie niedociągniecia usłyszeć i ewentualnie poprawić i oczywiście plus talent.Talentu nigdzie nie kupisz, za wszytkie inne rzeczy zapłacisz kartą MasterCard :smiley: