Dl-524 Straszne spowolnienie działania

Witajcie. Dość długo jestem posiadaczem routera od firmy Dlink (model DI-524), neta w pakiecie z tv mam od upc (internet 25mb), i problem polega na tym że z 25 ( w rzeczywostości 20mb) zrobiło się 5mb. Może opiszę jak sytuacja się komplikowała. Podczas pierwszych dni świetności router spisywał się bardzo dobrze, na speedtest pokazywało to 20mb, ale patrzałem na to z przymrużeniem oka, w przeciągu 2 tygodni, internet z 20mb staczał się na 12mb, potem 9mb,aż teraz 5mb. Najpierw sprawdziłem poprawność zabezpieczeń gdyż myślałem że jakiś zbereźnik podpioł mi się pod neta, w logach czysto, pisze tylko że ktoś próbuje ale zostaje zablokowany, dodatkowo ustawiłem sobie filtry na adresy mac jednak to nie rozwiązuje problemu, modem jak u router resetowałem niezliczoną ilość razy, stosowałem różne kombinacje ustawień, nawet czyściłem z lekkiego kurzu, nic to nie daje.

Dodam również że mamy na chacie nowiutkie kable od kablówki, nawet kable na dworze pociągnięte do nas jak i sama skrzynka UPC jest nowa. pisałem do upc z całą zaistniałą sytuacją a uzyskałem taką odpowiedź, nie wiem już co mogę począć, słabo widzę wymianę routera gdyż nie najlepiej wygląda stan finansowy.

W domu posiadam 4 laptopy i na każdym z nich prędkość to 5/6mb

Jaką masz odległość od rutera do laptopów i ile dzieli ścian ruter z lapkami?

Szczerze te D-linki di-524 są do ****, miałem go kiedyś i narzekałem na zasięg parametry etc, parę modeli przewineło się przez moje ręce wiec takie jest moje zdanie na ten temat.

A spróbuj po kablu bezpośrednio podłączyć modem do kompa i sprawdź prędkość,

Gdybyś chciał jakieś wskazówki co do stron etc to w komentarzach i trochę w artykule poniżej.

http://www.dobreprogramy.pl/Overclocker/TPLINKi-a-UPC-czyli-co-w-sieci-operatora-piszczy,36336.html

Podsumowując proponowałbym ci zmianę rutera na TP-Linka np :slight_smile:

Zasięg mam bardzo dobry, sąsiad, 2 domy dalej łapie moją sieć a ściana domu ma 40 cm. Nie ma co narzekać że do d**y, kupiłem kiedyś a po prostu teraz pojawił mi sięproblem i nie jest to wina zasięgu jak przedstawiłem powyżej :wink:

TP-Link nie wróży nic dobrego :stuck_out_tongue: Bardziej rozglądam się za jakimś Dlinkiem bo byłem swego czasu bardzo zadowolony.

Dodam jeszcze że modem UPC to " Cisco EPC 3212 " Może ktoś miał z nim sytczność? Bo sądzę że to raczej jego wina niż mojego routera.

To nie jest prawda, że ten D-Link jest słaby. U mnie przeżył już chyba dwa Linksys wrt54g, które to uchodzą za dobre, ale dwa mi już jakoś dziwnym trafem padły. D-Link trzyma się dzielnie Jeśli to nie wina dostawcy (odpowiedź jest szablonowa, więc pewno komuś nie chciało się sprawdzić tego) to zapytam jaką masz wersje firmware w tym routerku ? Starsze wersje softu powodowały wady w działaniu wi-fi. Rozumiem, że łączysz się tylko po wi-fi. Po perwsze radzę zaktualizować firmware, po drugie ustaw wireless mode na g-only i TX rates na 54 mbit, można też pobawić się zmianą kanału nadawania, ale to bym odłożył na dalsze próby, gdyż trzebaby sprawdzić na jakich kanałach nadają inne dostępne sieci w okolicy, żeby wykluczyć zakłócenia. Zrebootuj router i uruchom ponownie karty sieciowe w laptopach. Mam taki sam routerek i ciągnie mi w starym laptopie z 2006 roku z prędkością 20 mbit.

Firemware mam najnowszy i to właśnie po nim wyszedł spadek z 12mb na 6mb mode g i mixem miałem testowane przez 24h i żadnej różnicy, 54mbit też miałem ustawione, ale dałem spowrotem jak było na auto. Karty sieciowe na każdym laptopie jak i sam router i nawet modem od upc był resetowane “setki” razy.

Jestem wręcz pewien że to wina upc od bo zawsze borykali się u nas z jakimiś problemami technicznymi.

W emailu odpisali że sprawdzili fizycznie mój modem, jakim ch*****m za przeproszeniem jak ich u mnie nie było a odpowiedź otrzymałem w ciągu 48h.

@Podłączyłem neta z modemu bezpośrednio pod laptop pomijając router i o to wynik:

http://www.speedtest.net/result/2227326088.png

25mb :confused: Czyli coś z routerem się pierniczy, tylko co :confused:

Spróbuj zmienić kanał nadawania sieci. Możliwe, że inne sieci np. sąsiadów zakłócają ci transfer. Jeśli i to nie pomoże to trzeba sprawdzać każdy laptop po kolei i znaleźć winowajce, bo możliwe, że któryś komp zapycha łącze. Te routery raczej są dobre jak już pisałem mam taki sam i pobiera mi bez problemów.

A wiesz może o co z tym chodzi? Cały czas na różnych portach, kilka razy na sekunde to wyskakuje

Monday October 08, 2012 14:10:50 TX TCP reset for 192.168.0.176(49500) -> 192.168.0.1(80)

Monday October 08, 2012 14:10:50 TX TCP reset for 192.168.0.176(49516) -> 192.168.0.1(80)

Monday October 08, 2012 14:10:50 TX TCP reset for 192.168.0.176(49519) -> 192.168.0.1(80)

Monday October 08, 2012 14:10:50 TX TCP reset for 192.168.0.176(49521) -> 192.168.0.1(80)

Monday October 08, 2012 14:10:50 TX TCP reset for 192.168.0.176(49522) -> 192.168.0.1(80)

Monday October 08, 2012 14:10:51 TX TCP reset for 192.168.0.176(49566) -> 192.168.0.1(80)

Rozumiem, że 192.168.0.176 to jest IP któregoś z twoich komputerów a 192.168.0.1 to jest IP routera. Na komputerze o IP 192.168.0.176 są cały czas zrywane jakieś połączenia. Najprawdopodobniej to właśnie ten komputer zapycha ci łącze, więc musisz sobie go dokładnie sprawdzić. Być może działają tam jakieś programy p2p typu Torrent lub podobne.

IP 192.168.0.176 to IP mojego laptopa, wiem że 192.168.0.1 to IP mojego routera, tak samo wiem że 192.168.100.1 to IP modemu od upc :slight_smile: Od wielu lat czyszczę i modyfikuję system aby miał jak największą wydajność ale z tym spotykam się pierwszy raz. Wskocz na poziom wyżej, wiem o takich rzeczach :stuck_out_tongue: Z tym że podczas np gry w diablo3 normalnie ping mam 56, stale, więc nie wiem co tutaj może się zapychać, wiem na pewno że zamiast 25 pokazuje 6mb

Przeskanuj więc laptopa programem antywirusowym. Najlepiej spybot search & destroy (konieczna aktualizacja baz szkodników). Pliki przeskanuj najlepiej skanerem online, bardzo dobry jest Panda Active Scan na www.pandasoftware.com Co do pingu to jest inna para kaloszy, bo pingi chodzą na innym protokole tzw. ICMP, tu można sprawdzać kondycję połączenia pomiędzy urządzeniami w sieci, a nie samą przepustowość. Przepustowość w sieciach zależy od TCP, UDP i IP - te trzy protokoły to jest w zasadzie filar sieci. Przy założeniu, że router jest prawidlowo skonfigurowany to któreś urządzenie zapycha ci łącze.

Nie ujełem tego lecz przyznać muszę że skanowałem spybotem, ad-awarem, avastem, mks online, panda mi kiedyś zdjęcia z kompa kasowała i się do niej zraziłem, spybot 2.0 znalazł mi tam jeśli dobrze pamietam tylko jakieś ciasteczka,a co do pingu to jak wspominałem na diablo 3 mam pingi po 56 czy w miare dobrze, ale czasem nagle się zapycha i skacze 300 > 600 > 1500 > 2000 i tutaj już mnie wywala, a właściwie nie wywala zrywa połączenie i nie da się nawet wyjść :stuck_out_tongue:

Przy okazji chciałem podziękować za próbę pomocy :slight_smile:

Skoro zdarzają się skoki pingu to następna przesłanka do tego, że łącze jest jednak zapychane. Sprawdź wszystkie laptopy jakie masz w domu podłączone do tego routera, może któryś ma jednak jakieś wirusy i w momencie włączenia go zaczyna rozsyłać jakieś dane masowo. Dodatkowo sprawdź czy karty w komputerach pracują w trybie wireless G i zaktualizuj sterowniki do kart wi-fi.

Tak więc sytuacja wygląda następująca, odłączyłem swój laptop od prądu i dla pewności wyjełem baterię. Włączyłem innego laptopa i wszedłem w logi, i o dziwo żadnych błędów ani bloków niema, zupełnie czysto podczas przeglądania i grania jednak prędkość internetu wacha się w okolicach 6mb :confused:

http://www.speedtest.net/result/2230899725.png

Jak sprawdzić czy moje wszystkie laptopy obsługują wireless N ?