Dlaczego Chinczycy kopiują wyglądy samochodów?

Witajcie,

już nie raz na stronie moto.wp.pl spotkałem się z artykułem o chińskich samochodach które porostu wyglądają identycznie jak np. Toyoty Aygo czy Chevrolet Lacetti.

Jedyna różnica to Nazwa :!: :!: :!: :!: :!:

więcej

Dlaczego oni to robią ?

pozdrawiam :slight_smile:

Robią to po to by podrobić produkty innych koncernów

a sami nie mogą czegoś wymyślić ?

mikber18 , oni kopiują wszystko co się da nie tylko wygląd samochodów :stuck_out_tongue: :roll: :expressionless:

na przyład ?

ciuchy, buty, telefony, sprzęt RTV itp. itd.

a mało to różnych wynalazków chińskich po necie?np. kopie telefonów :stuck_out_tongue:

no to nie dziwi mnie że wszystko jest “Made in China” , jeżeli oni wszystko kopiują

Widocznie wychodzą z założenia, że:

  1. Po co sie męczyć jak można skopiować gotowe rozwiązania

  2. Chcą upodobnić chińskie samochody do samochodów innych producentów oferując swoje za mniejsze pieniądze. Klienci często kierują się wyglądem

Powinieneś raczej zapytać czego nie kopiują :roll:

nie kopiują chyba tylko jednego: demokracji

poza tym chyba wszystko co znasz, widzisz ma swój chiński odpowiednik 8)

To nie tak. To są zupełnie odrębne kwestie.

Towar wyprodukowany przez Chińczyków i w Chinach jest zupełnie innej jakości niż towar np. Sony wyprodukowany w fabryce w Chinach

no to dobrze, bo myślałem że mój domowy sprzęt w nieodległym czasie by się zepsuł :wink: :stuck_out_tongue:

I jeszcze innej jakości jak towar np.Sony wyprodukowany w macierzystym zakładzie Sony w Japoni, tak samo jak byś porównał np samochody Opel , Toyota itp wyprodukowane/złożone w Polsce z samochodami “robionymi” w “macierzy” i tak można porównywać bardzo wiele sprzętu/produktów zawsze sprzęt wyprodukowany w zakładzie macierzystym bedzie sprzętem/towarem najwyższej klasy.

Oto NOKLA N95:

http://www.allegro.pl/item316479797_nok … n_n95.html

Kopiują, bo to u nich rodzinne. :stuck_out_tongue:

Skoro tak sądzisz, to czemu tylko w Polsce będą produkowane Fiaty 500, a nie we Włoszech. Fiat nie może sobie pozwolić na spartolenie roboty, bo włosi podobno się w tym autku zakochali, nie dziwię im się- jest naprawdę ładne. :smiley:

może prawdziwi producenci samochodów powinni zakładać “Copy Right” na ich modelach

Wygląd samochodów jest zastrzeżony, ale Chińczycy nieznacznie modyfikują swoje rozwiązania i tłumaczą się, że to nie jest dokładna kopia zastrzeżonego rozwiązania. O ile dobrze pamiętam, kilku producentów skierowało sprawy do sądu przeciwko kopiowaniu wyglądu swoich samochodów przez Chińczyków

No to nawet artykuł na http://www.moto.wp.pl wylądował na właśnie ten temat :!: , zatytułowany : “Chiński Samochód Przed Sądem”.

pozdrawiam

Jak ktoś chce, to może jeździć chińskim badziewiem , które nawali po wyjechaniu z podwórka, a po uderzeniu w płotek ogrodowy z prędkością 50 km/h poważnie cię porani. :lol:

Chińskie auta nie przyjmą się nawet w Polsce, bo jak tu się choćby pochwalić sąsiadowi, że ma się samochód made in China, made by Chińczycy i made by chińska firma :lol: :lol:

Wiadomo, Chińczycy zawsze robili tanie, ale tandetne przedmioty np. te numery z artykułami w Tesco- ten rozwalający się na drobne części bębenek i farbki z jakimiś chemikaliami. :lol:

Cieszmy sie więc, że Polacy, mimo tej kuszącej ceny wolą mieć auto markowe, a nie chińskie badziewie. :wink:

Ja skwituję to tak: To jest jak Media Markt- Powinni tego zabronić. :mrgreen:

O tak, w pełni się cieszymy :lol:

pozdrawiam