Dlaczego diody wskazują ciągły przepływ danych?

Witam,

od mojego dostawcy internetu radiowego dostałem router IEEE 802.11 A/G ACCESS POINT w którym portem WAN jest wyjście antenowe 5GHz, a LAN to 3 porty na RJ45.

Aby podzielić w biurze internet na komputer stacjonarny + laptop (oba po kablu) oraz okazjonalnie komórka po Wi-Fi, zakupiłem Tp-Link TL-WR543G, który posiada jeden port WAN (RJ45) oraz LAN 4x (RJ45) + Wi-Fi. Port WAN z Tp-Linka podłączyłem do LANu w routerze od dostawcy internetu i po skonfigurowaniu wszystko pięknie działa, ale nie wiem dlaczego, nawet przy wyłączonych komputerach i wyłączonym dostępie przez Wi-Fi, diody na obu routerach wykazują ciągły ruch sieciowy zaraz po włączeniu obu urządzeń. Nie wyczuwam też spadku prędkości połączenia podczas normalnej pracy na komputerach. Między tymi routerami powinien być kabel prosty czy krosowany? Czy to może mieć wpływ na takie, a nie inne zachowanie routerów? Co ciekawe, diody wskazujące ruch sieciowy między komputerami, a Tp-Linkiem migoczą wykazując przesyłanie danych tylko wtedy gdy faktycznie komputery coś wysyłają lub odbierają. A między routerami dioda migocze bez przerwy.