Dlaczego dysk pracuje, gdy nic nie robię przy komputerze?

Dlaczego dysk pracuje, gdy nic nie robię przy komputerze? Wystarczy, że na chwilę odejdę od kompa a dysk cały czas pracuje, nawet wtedy gdy nie są włączone żadne aplikacje. Gdy ruszę myszką to komp strasznie się ślimaczy. Da się temu jakoś zaradzić?

Może masz włączone przywracanie systemu?? Albo antywirusa Avast??

Może antywirus skanuje, może inna aplikacja działa (sprawdzjakie aplikacje sa uruchomione), może jakieś świnstwo ci sie zaległo. Jak widziśż jest wiele może musisz posprawdzać i podac więcej informacji; czy masz antywira (jakiego), jakie aplikacje masz uruchomione, czy sprawdzałeś obecność wirusów itp…

system jest czysty, skany ad-aware i antywirusem były przeprowadzane wczoraj. Słyszałem o opcji “optimize hard disk when idle” ale nie moge jej znaleźć. Gdzie ona jest?

Sprawdz jakie aplikacje sa uruchomione, co masz też w autostarcie,a dla bezpieczeństwa i pewności najlepiej wrzuć logi z HJ i Silenta w dziale bezpieczeństwo i opisz p[roblem

ludzie przewrażliwieni jesteście to jest indeksowanie plików :lol:

ale ja mam wyłączone indeksowanie

problem nie leży w autostarcie - co tam jest to kontroluję a system, jak mówiłem czysty

No to zrób jak ci mówiłem: wrzuć logi w dziale bezpieczeństwo i pisz swój problem. A jak długo to trwa cały czas od włączenia kompa? az go wyłączysz? To że antywir nic nie znajduje nie znaczy że masz czysto, w logach może cos wyjdzie.