Dlaczego gry chodzą powoli

Witam,

chciał bym poprosić o pomoc gdyż wydaje mi się że mój laptop ma w miarę dobre parametry ale niestety niektóre gry chodzą bardzo powoli np. the sims2 lub the sims 3 i wiele innych.

jeśli ktoś wie dlaczego tak się dzieje proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki i z góry dziękuje!

a tutaj podaje parametry kompa z DxDiag:

System Information


Time of this report: 7/12/2009, 12:43:37

Machine name: LAPTOP-PC

Operating System: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6001) Service Pack 1 (6001.vistasp1_gdr.090302-1506)

Language: Polish (Regional Setting: Polish)

System Manufacturer: Acer, inc.

System Model: Aspire 5920

BIOS: ZD1 v1.3811 3H11

Processor: Intel® Core2 Duo CPU T5750 @ 2.00GHz (2 CPUs), ~2.0GHz

Memory: 2038MB RAM

Page File: 1559MB used, 2752MB available

Windows Dir: C:\Windows

DirectX Version: DirectX 10

DX Setup Parameters: Not found

DxDiag Version: 6.00.6001.18000 32bit Unicode


Display Devices


Card name: Mobile Intel® 965 Express Chipset Family

Manufacturer: Intel Corporation

Chip type: Mobile Intel® 965 Express Chipset Family

DAC type: Internal

Device Key: Enum\PCI\VEN_8086&DEV_2A02&SUBSYS_01211025&REV_03

Display Memory: 358 MB

Dedicated Memory: 0 MB

Shared Memory: 358 MB

Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (60Hz)

Monitor: Generic PnP Monitor

Driver Name: igdumd32.dll

Driver Version: 7.14.0010.1437 (English)

DDI Version: 9Ex

Driver Attributes: Final Retail

Driver Date/Size: 2/11/2008 19:36:08, 3301376 bytes

WHQL Logo’d: Yes

WHQL Date Stamp:

Device Identifier: {D7B78E66-6942-11CF-0876-2B21A2C2CA35}

Vendor ID: 0x8086

Device ID: 0x2A02

SubSys ID: 0x01211025

Revision ID: 0x0003

Revision ID: 0x0003

Video Accel: ModeMPEG2_A ModeMPEG2_C ModeWMV9_B ModeVC1_B

DDraw Status: Enabled

D3D Status: Enabled

AGP Status: Enabled

Sound Devices


Description: Speakers (Realtek High Definition Audio)

Default Sound Playback: Yes

Default Voice Playback: Yes

Hardware ID: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0888&SUBSYS_10250121&REV_1001

Manufacturer ID: 1

Product ID: 100

Type: WDM

Driver Name: RTKVHDA.sys

Driver Version: 6.00.0001.5470 (English)

Driver Attributes: Final Retail

WHQL Logo’d: Yes

Date and Size: 1/24/2008 04:29:00, 1950552 bytes

Other Files:

Driver Provider: Realtek Semiconductor Corp.

HW Accel Level: Basic

Cap Flags: 0xF1F

Masz najnowsze sterowniki do karty graficznej i directx 9?

Wyłączasz antywirusa i inne niepotrzebne aplikacje w czasie gry?

Masz cienką grafikę zintegrowaną, to jest powód

Teamt wyczerpał zbychdb. Dorzucę tylko mały kamyczek. Na przykładzie posta adio741 widać że jak się ma o czymś blade pojęcie lepiej się nie udzielać i nie doradzać. adrian568 jedyna metoda na polepszenie wydajności to zbijanie wszelkich ustawień grafiki w grze do minimum w którym jest zachowana jako taka płynność…

więc co muszę zrobić? bo sam nie znam się za dobrze na tym:(

a do powyższych odpowiedzi:

mam najnowsze sterowniki do karty graficznej

a grafike mam gorszą na pc a gry lepiej chodzą

Ale czy na PC masz integrę? Bo jeśli chodzi o gry na laptopie to najlepiej spisują się grafiki ATI i nVidie, ale też nie wszystkie.

na pc mam zintegrowaną karte ale jej nie urzywam bo włożyłem Radeon X300 PCI-e 128/64 też cienka grafika ale lepiej chodzą gry jak na laptopie :-x :-x

czyli to wina grafiki tak?:confused:

a jaką byście polecili kartę graficzną do laptopa jeśli chciał bym dokupić, oczywiście jeśli się da i w rozsądnej cenie :slight_smile:

Musisz zmienić (zmniejszyć) detale gier. Zmniejszyć w nich rozdzielczość ekranu (resolution), wyłączyć synchronizację pionową (vertical sync / V-sync) jeśli występuje. Ogólnie w opcjach pobaw się w Video albo Graphic, nie pamiętam jak to w Simsach wygląda :wink:

Co do grafy dokupywanej do laptopa, wydatek jest spory, jeśli chcesz coś, co Ci chociaż trochę posłuży. Przykładowo, niedawno na allegro widziałem grafę z mojego laptopa (ATi Mobility Radeon HD3470 256 VRAM) za około 450 zł, a ta karta do najmocniejszych nie należy, jeśli chodzi o wersje mobilne.

aha no to chyba narazie zadowolę się moją starą kartą :slight_smile: w takim razie spróbuje pobawić się w opcjach gier tak jak mówisz :slight_smile:

więc narazie dziękuje za pomoc

pozdrawiam

O tym jaki ja mam zasób wiedzy w tym temacie to ty za przeproszeniem g wiesz.

Niektóre antywirusy potrafią bardzo ograniczać wydajność gry nawet na dobrym sprzęcie…

Ja pierdziele, człowieku, widzisz, jakie jest info o karcie graficznej ? ZINTEGROWANA ! Nowe sterowniki kompletnie nic Ci nie dadzą w takim przypadku, bo zarządzanie pamięcią i tak będzie takie samo.

Jaki AV mi powiedz robi takie cuda przy C2D 2GHz i 2GB RAM-u :slight_smile: sam mam C2D 1,66 i jakoś żaden mi nie przymulił a nie wyłączam nigdy (bo wg mnie jest to głupotą, ale może szanowna eminencja zna się lepiej)

to spróbuj sobie zainstalować NOD32, ostatnio sam się zastanawiałem dlaczego tak mi się tnie w grach.

W opis się nie zagłębiałem, ale wiadomo że jak w systemie wszystko ok to wina słabej kart graficznej

Ale pierdoły opowiadacie, strasznie spada poziom na forum w wakacje. Po pierwsze ten laptop nie jest do grania, nie da się w nim wymienić grafiki na żadną inną, i wszystkie gry i tak są uruchomione na minimalnych ustawieniach. Jak chciałeś grać na laptopie to minimum Nvidia 9600GT

I olej te teksty o AV, odinstaluj i włącz gry i sprawdź sam czy choć 1% wydajności będziesz miał. Polecam Norton I.S. 2009 lub NOD32 (przetestuj wersie trial) a i jak możesz dołóż sobie 1-2GB ramu (dedykowanego).

adio741 na moim starym złomie który pierdzi i stęka na każdym nowszym tytule, włączenie/wyłaczenie antywirusa nie daje NIC, a miałem już takie zamulacze jak Kasper 6 czy 7, no może F-Secure wpływał, ale na cały system, zamulał każdą operację więc gry pewnie też (nie wiem nie sprawdzałem wywaliłem po 10 minutach).

FXJ czytaj posty innych zanim wyrazisz opinię, bo temat wyczerpał (o czym też wspomniałem wcześniej) zbychdb, dokładanie ramu nic nie da bo integra Intela jest słaba, choć stare gry powinny działać jak należy…

Niechciałem cytować kolejnych wypowiedzi dlatego pisałem po kolei.

Warto dołożyć przy tej zintegrowanej grafice ponieważ zabiera ono sporo z ramu, a przy Viście warto go mieć jak najwięcej

Stare powinny, i dołożenie pamięci nie poprawi nic w tym względzie (o gry chodzi).