Dlaczego karta muzyczna zawiesza mi gry?

Jestem posiadaczem dwóch kart muzycznych - Sound Blastera Audigy SB0570 (której używam obecnie) oraz zintegrowanej Realtek ALC888 (używanej przez zakupem SB).

Do SB używałem sterowników ze strony producenta, były problemy wiec zainstalowałem z tej strony:

http://forums.creative.com/t5/Sound-Bla … d-p/550639

Było w porządku.

Problemy zaczęły się w starszych grach: Gothic I i II, Thief I i II (nie wiem jak część trzecia) oraz, co mnie najmocniej boli, w System Shock 2 (zawsze gdy przemawia pewna postać przez megafon/głośniki). Zawiesza się gra. Nie komputer bo inaczej nie odpaliłby Menadżer Zadań. Mogę też po omacku włączyć klawiszem Start ->Wyłącz->stan wstrzymania. Gry zawieszają się często, co kilka minut.

Postanowiłem odinstalować stery do SB i zainstalować te do Realteka. Kartę wykrywa, w Menadżerze Urządzeń karta widnieje jako Realtek High Definition Audio. Dźwięku jednak nie ma, co ciekawe pasek w Foobarze po włączeniu utworu się normalnie przesuwa (w innym przypadku by nie drgnął nawet), mogę też włączyć windowsową Regulację Głośności.

Jakieś pomysły prócz:

-instalacji sterów jeszcze raz

-traktowania ich Driver Clenaerem/Driver Sweeperem

-formatu

Wyłączyłeś w BIOSie Realteka przed instalacją sterów od SB?

Tak.

No to musisz go włączyć i wyjąć creative’a. Potem we właściwościach dźwięku ustawić realteka jako domyślne urządzenie odtwarzające/nagrywające

Tak też zrobiłem. Gry nadal się wieszają.

Jaki masz system ? jaki servis pack? jaki model płyty głównej ? jakie sterowniki zainstalowałeś ?

System to Windows XP z Service Pack 3.

Płyta główna Gigabyte MM55S-S3 (Socket M2). znajduje się tam karta Realtek ALC888.

Sterowniki brałem głównie ze stron producenta.

Do tego poprawki:

Microsoft_UAA_Bus_Driver_KB88811 (poprawa wykrywania integr na płycie).

1. Czyli zainstalowałeś : sterowniki chipsetu, poprawkę kb 888111 , sterowniki AUDIO ( Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip) 2. dlaczego myślisz ,że problemy z komputerem związane są z kartami dźwiękowymi ? być może przyczyna tkwi gdzie indziej. 3. Czy kiedy odtwarzasz muzykę na komputerze , oglądasz filmy masz podobne problemy jak w czasie grania w gry ?

Czemu tak sądzę? Bo po odinstalowaniu sterowników pograłem godzinkę bez problemów. Tak to wiesza się po niecałej minucie.

Z odtwarzaniem muzyki nie ma problemów.

Prócz tek poprawki chciałem doinstalować inne ale przez SP3 się nie dało.