Dlaczego komp mi ścina?

(Siemek88) #1

NIe wiem dlaczego ale od pewnego czasu, nie wiadomo jak, ale kompa mi cały czas scina (chodzi jak robot) :frowning: . Sa momenty że chodzi całkiem bezbłednie, a sa że nie da sie nic zrobić. Robiłem format ale nic nie pomógł. Co moze byc tego przyczyna???? :frowning: . Co mam zrobić????? Jeśli mi pomożesz to bedziesz moim ziomem 8)

(Ks Kamilp Nr 8) #2

Jezeli format nie pomogl to chyba wina lezy po stronie sprzetowej. Mozesz miec np. uszkodzony dysk, procesor albo kosc ramu. Na poczatku jezeli masz dwie kosci ramowe to wyjmij jedna z nich, potem druga. Jezeli komp bedzie dzialal prawidlowo to masz padnieta jedna z kostek pamieci.

(Thomcio B) #3

wedlug mnie to wina ramow lub plyty glownej :frowning:

(FXJ) #4

Ram'y to jajżadziej zawodząca część w PC'tach :stuck_out_tongue:

(system) #5

Sprawdz czy na dysku niema błedów i zrób defragmentacje wszystkich dysków programem diskeeper dostępnym w vortalu

(ja Nowy) #6

Moim zdanie wpierw sprawdz:

Temp. procka itp.

Zasilacz i napięcia

Czy sa bad sectory na hdd

Czy porządek amsz w środku i czy taśmy hdd są odpowiednio powpinane :wink:

narazie tyle :wink: jak odpiszesz to pokombinujemy dalej

(system) #7

a tak wogóle to ile masz ramu?

(Siemek88) #8

A czy może to byc wina wiatraka na procesorze??????

(system) #9

raczej nie, bo wiatrak odpowiada tylko za temp. procka. Jak by ci się procek przegrzał bo komp by się wyłączył albo zawiesił

(Siemek88) #10

ja Nowy Zasilacz mam nowy. Taśmy na 100% dobrze popdpinane. sectory mam dobre, ale nie wiem jak sprawdzic temp.na procku, moze to wina wiatraka???????

(ja Nowy) #11

jak masz stery do mobosa to odpal recznie, nie auto i poszukaj tam progsa, na kazdej plycie jest indywidualny do modelu mobo :wink:

ew. zassaj programik speedFan, cpuCool, MBM :wink:

(Fliperf) #12

na 50% Płyta główna a na 50% to jest ram

ale mósiałbym spojrzeć na tego twego kompa