Dlaczego komputer sam startuje?

Witam.

Mam taki problem od wczoraj…

Wieczorem wyłączyłem komputer wieczorem i wyszedłem z pokoju…

Po chwili , gdy wróciłem zobaczyłem ,że komputer sam z siebie wystarował…

Wyłączyłem go i poczekałem chwilkę - sytuacja z samoistnym startem się powtórzyła…

Jak moze być tego przyczyna ?

To jest ATX …

Zobacz w biosie czy nie masz włączonej opcji Wake on…(w miejsce kropek może być lan, rtc, keyboard, czy coś innego)

Może masz klawiaturę multimedialna i masz przycisk włączania kompa i się np. wcisnął…

Albo zasilacz odmawia już posłuszeństwa, jak masz taką możliwość to sprawdź inny…

Wyglada, że wszystko jest ok … :frowning:

Ale co ok? Sprawdzałeś zasilacz? Bios?

wszystko tam jest ok…

zasilacz jest prawie nowy ok. 6 msc. i silny jak na ten komp…

zatem przyczyna nadal nieznana…

Dodane 24.06.2009 (Śr) 10:32

wszystko tam jest ok…

zasilacz jest prawie nowy ok. 6 msc. i silny jak na ten komp…

zatem przyczyna nadal nieznana…

Ja jednak podejrzewałbym zasilacz. Ewentualnie może być jeszcze coś z płytą główną, ale raczej objawy pasują do problemów z zasilaczem. Jaka firma i model tego zasilacza?

Nie chodzi o to, że jest nowy… Pożycz od kogoś zasilacz na chwile i sprawdź czy na czyimś zasilaczu też się tak dzieje.

Nowy nie oznacza 100%, bo bywa różnie

Tak jak napisał ol3k , zasilacz może nie podawać prawidłowych napięć, czasem wystarczą jakieś lekkie skoki napięcia na linii, żeby zasilacze niższej klasy zareagowały na nie w właściwy sobie sposób, np. inicjując włączenie komputera (podając sygnał PWR)

Kup listwę antyprzepięciową z wyłącznikiem. Lepsza burza i będzie po sprzęcie

master_zonk6 , obawiam się, że w problemie jaki ma master_zonk6 listwa niewiele pomoże

Pokaż napięcia zasilacza. :wink:

Sprawdź, może masz w BIOS-ie ustawione, żeby po nagłym braku energii automatycznie włączał się komputer. :wink:

Listwa może pomóc-komp nie będzie miał prądu aby się włączać!

Miałem kiedyś podobny problem, tyle że komp startował po włączeniu listwy! Wystarczyło odpiąć wtyczke 20/24pin od płyty gł. przeczyścić i podpiąć z powrotem, upewniając się że jest na milion % czysto :wink:

u mnie pomogło 8)

To jednakże nie rozwiązuje problemu. :wink:

Ponawiam prośbę o pokazanie napięć zasilacza. :wink:

zresetuj bios. wyjmij baterię z płyty głównej na +/- godzinę.

Podaj jeszcze markę i model zasilacza.