Dlaczego komputer się wyłącza?

rozbudowywałem komputer i teraz mam taki płyta główna MSI karta graficzna radeon x1950xt 512mb procesor intel dual core 2,2ghz 2gb ram 800mhz dysk 120gb zasilacz qoltec 460W.Gdy gram w gry takie jak wiedźmin far cry half life 2 oblivion czy age of empires 3 z włączonym wszystkim na max i wysokiej rozdzielczości to po pewnym czasie monitor gaśnie i nic się nie da zrobic. Muszę zresetowac ręcznie komputer po prostu wyłącza się i nic.Nie dzieje się to w przypadku innych gier tylko właąśnie w tych bardziej wymagających.Proszę o opinie co może byc rzyczyną tego stanu rzeczy bo ja już nie mam pojęcia…

najprawdopodobniej coś się przegrzewa - pewnie karta graficzna ale możliwe że płyta lub nawet procek lub ram.

Istnieje także prawdopodobieństwo, że zasilacz nie daje rady - ale w tym przypadku miałbyś problem zaraz po rozpączęciu gry a nie po pewnym czasie

sprawdź temperatury podzespołów i je podaj.

Apropo chciałem zadaz pytanie odnośnie ostatniego wpisu. Jak mierzy się temperatury? I ewentualnie jakim programem je mierzyc i skąd go ściągnąc?

Everest - dostępny na vortalu,

Speedfan - dostępny na vortalu,

Motherboard Monitor - dostępny na vortalu…

Aha zainstalowałem speedfan i tam pokazuje się kilka temperatur

Temp1 : 27C

Temp2 : 30C

Temp3 : 74C

HD0 : 34C

Core 0 : 25C

Core 1 : 25C

prawdopodonie przyczyną jest tempereatura 3 -74 C- sprawdź na czym i problem rozwiązany :smiley:

no właśnie tylko jak sprawdzic od czego pochodzi ta temperatura i jak ją zmienic?

Lepiej ściągnij Everest home, tam ładniej pokazuje, lub w wypadku kart graficznych ATi mozesz sćiągnąc program AtiTrayTool i w nim też pokazuje temperature CPU grafiki (obstawiam, że to sie grzeje)

Temp3 to może być temperatura chipsetu.

■■■■. Moze być przyczyną.

po sprawdzeniu everestem wyniki sa następujące

Temperatury:

Płyta główna 76 °C (169 °F)

Procesor 37 °C (99 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 37 °C (99 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 36 °C (97 °F)

Aux 36 °C (97 °F)

Procesor graficzny 50 °C (122 °F)

Otoczenie procesora graficznego 50 °C (122 °F)

WDC WD1200BB-19GUA0 [TRIAL VERSION]

Wentylatory:

Procesor 1742 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.34 V

+3.3 V 3.36 V

+5 V 5.18 V

+3.3 V podczas wstrzymania pracy 3.36 V

VBAT baterii CMOS 3.22 V

Debug Info F 035D 0FFF 0FFF 0FFF

Debug Info T 37 36 76

Debug Info V D2 A7 73 76 7B FF 9E D2 C9

Debug Info I 03 04 10 19 34 (0541)

o co w tym chodzi? czy któras z temperatur jest za wysoka? A jeśli tak to co zrobic żeby ją zmniejszyc? proszę o pomoc