Dlaczego komputer wciąż się wyłącza?

ostatnio rozbudowywałem komputer i teraz mam taki płyta główna MSI karta graficzna radeon x1950xt 512mb procesor intel dual core 2,2ghz 2gb ram 800mhz dysk 120gb zasilacz qoltec 460W.Gdy gram w gry takie jak wiedźmin far cry half life 2 oblivion czy age of empires 3 z włączonym wszystkim na max i wysokiej rozdzielczości to po pewnym czasie monitor gaśnie i nic się nie da zrobic. Muszę zresetowac ręcznie komputer po prostu wyłącza się i nic.Nie dzieje się to w przypadku innych gier tylko właąśnie w tych bardziej wymagających.Proszę o opinie co może byc rzyczyną tego stanu rzeczy bo ja już nie mam pojęcia…

po sprawdzeniu everestem wyniki sa następujące

Temperatury:

Płyta główna 76 °C (169 °F)

Procesor 37 °C (99 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 37 °C (99 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 36 °C (97 °F)

Aux 36 °C (97 °F)

Procesor graficzny 50 °C (122 °F)

Otoczenie procesora graficznego 50 °C (122 °F)

WDC WD1200BB-19GUA0 [TRIAL VERSION]

Wentylatory:

Procesor 1742 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.34 V

+3.3 V 3.36 V

+5 V 5.18 V

+3.3 V podczas wstrzymania pracy 3.36 V

VBAT baterii CMOS 3.22 V

Debug Info F 035D 0FFF 0FFF 0FFF

Debug Info T 37 36 76

Debug Info V D2 A7 73 76 7B FF 9E D2 C9

Debug Info I 03 04 10 19 34 (0541)

o co w tym chodzi? czy któras z temperatur jest za wysoka? A jeśli tak to co zrobic żeby ją zmniejszyc? proszę o pomoc

ta jest bardzo wysoka (o ile jest prawdziwa)

Możesz mieć za słaby zasilacz.

zasilacz wymieniałem już ze 2 razy i wicąż to samo…czy to możliwe żeby był za słaby? kolega ma zasilacz 400W raczej słabej firmy i nie ma takiego problemu…a co z tymi tepreraturami? płyta główna ma ponad 70 stopni…jak to zmienic?

chłodzenie w obudowie przynajmniej 2 wentylatory, ewentualnie chłodzenie na płytę. podaj markę zasilacza

Według mnie temperatura płyty głównej jest raczej za wysoka polecam ci zainstalować dodatkowy wiatraczek który by odprowadzał ciepło z płyty głównej na zewnątrz komputera. Jeszcze sprawdź czy tranzystory na płycie nie są napuchnięte. Pozdrawiam

zasilacz to qoltec 460W który zresztą niedawno zmieniałem z 400 Watowego logitecha… tak to już jest z niekompetentnymi serwisami w którym sami nie wiedzieli o co biega i szukali jelenia

Witam wszystkich mam problem z komputerem zmienilem niedawno kilka czesci w komputerze czyli plyte glowna z Mainborda na Gigabyte GA-M52S-S3P ,procesor z Celerona 1,8GHz na Athlona 64X2 Dual Core 4000+ i karte grafiki z Radeona 9600pro na GeForce 8600GT 256RAM/ASUS i tu zaczely sie problemy tzw mam neostrade 512kb/s a panel neostrady znajdujacy sie na pulpicie i okienko gg robią sie czarne i nieaktywne gdy wychodze do windwosa po dwoch ,trzech godzinach grania obojętnie w jaką gre niemoge nic zrobic ,niczego uruchomic pomaga tylko reset kompa sprawdzalem gre Galdur’s Gate 1 i szlak mnie trafil bo widze jakies anomalia graficzne czyli w inventory sa jakies czarne znaczki na itemach itp ale najnowsze gry chodza dobrze niewiem co zrobic stery najnowsze direx tez nic niepomaga niewiem czego moze byc wina moze karta jest zrypana?? Wirusow niemam bo skanowalem dysk Avastem ciagle mam go włączonego takze wykluczam ingerencje jakichkolwiek wirusow sterowniki najnowsze instalowalem tez starsze ale to nic niepomaga a moze niemam OpenGL?? bo do tej gru baldurs gate jest to wymagane czytalem gdzies na jakims forum ,a tak przy okazji robilem 3DMarku06 testy w karty i CPU ,testy karty byly poprawne tzw niebyło zadnych artefaktow ani anomali a pierwszy test na CPU wyszedł 0FPS/s a drugi test na CPU pokazywal 1FPS/s czy tak musi byc? POMOCY! !!

Po kilku godzinach nawet jak niegram komp strasznie sie muli i praktycznie nic niemoge zrobic czy to moze byc wina zasilacza mam 400W ale niewiem jakiej firmy

a więc jakie zasilacze i ile ich powinienem umieścic …czy na płycie głównej? czy może karcie graficznej tez by się przydał?

oczywiście wentylatory bo zasilacz już zmieniałem…

dobrze by było jakbyś miał jeden z przodu obudowy, gdzieś w dolnych rejonach (wdmuchujący)

a także drugi z tyłu obudowy, w górnej części (wydmuchujący)