Dlaczego laptop się zawiesił?

witam

Od niedawna mam laptopa Asus K55VJ z Windows 8

Coś dzisiaj zaczęło się z nim dziać.

Gdy go właczyłam jest jakby zawieszony. Jest ciemny ekran i tylko mogę ruszać myszką.

Teraz nie mogę nawet wyłaczyć.

Co mam zrobić?

To tylko elektronika niestety,w dodatku windows8 to nowy produkt ,więc czasami tak się dzieje.

Jeśli nie możesz nawet wyłączyć. To zamknij laptopa. wyjmij baterie kliknij przycisk włączania -zasilania na laptopie , następnie bateria na swe miejsce i włącz laptopa.

Naciskaj F8 przy starcie i wybierz ostatnia znana dobra konfiguracja.

W Ósemce już nie ma tej funkcjonalności…

:roll:

Moj bład :slight_smile: człowiek uczy sie całe zycie, nie mam 8 z przyczyn oczywistych dla niektórych którzy wolą 7 wiec myslalem ze takowa opcja nadal jest :slight_smile: przepraszam za bład :slight_smile:

Ale Shift + F8 działa.

Mnie się nie udało uruchomić w ten sposób trybu awaryjnego choć mam stosunkowo wolny sprzęt.

"What About F8 and SHIFT+F8?

If you’re familiar with previous versions of Windows like Windows 7, Windows Vista, or Windows XP, you may remember that you could force the loading of what was then called the Advanced Boot Options menu by pressing F8. This is no longer possible in Windows 8.

In fact, even the widely publicized SHIFT+F8 option, which supposedly works to force Advanced Startup Options to appear (and ultimately Startup Settings and Safe Mode), only works on very slow computers. The amount of time that Windows 8 looks for SHIFT+F8 is so small on most Windows 8 devices and PCs that it borders on impossible to get it to work."

:roll:

Wyłącz w BIOS-ie szybkie bootowanie (powinno być w boot options), u mnie na netbooku z W7 takie coś pomogło, bo też nie mogłem się wstrzelić z klawiszem do recovery. :slight_smile:

Dzięki. najwidoczniej się przegrzał bo długo laeżał na kocu.

Już wszystko O.K. :smiley: