Dlaczego Mandrake "ssie"?

(Derbeth) #1

W środowisku użytkowników Linuksa Mandrake ma bardzo złą opinię. Spotkałem się już z ironicznymi uwagami, że "to nie jest Linuks"; z kolei na forum zagranicznym bodajże któryś z developerów KDE pisał, że dany bug występuje tylko na czymś tak lipnym, jak rzeczony Mandrake.

Jako że z Linuksem mam styczność jedynie na uczelni, gdzie jest jedynie obrzydliwy Mandrake 8.2 i całkiem znośny... Mandrake 9.1, nie za bardzo orientuję się w powodach takiego traktowania tej dystrybucji. Czy ktoś z doświadczonych użytkowników mógłby mi wyłożyć, dlaczego produkt Mandrakesoft jest lamerski i badziewny? :stuck_out_tongue:

(Plik) #2

buehe ... no co ty bredzisz :confused: czemu tak uwazasz Mandaryna wcale nie jest zla .. jednym minusem 'jak dla mnie' jest to ze ma mniej bibliotek niz np: Slack .... co moze czyni go gorszym.

pozdrawiam.

(Derbeth) #3

Czemu piszesz, że bredzę? Przytaczam tylko wypowiedzi moich znajomych, zapalonych linuksowców. Nie siedzę w temacie, więc się po prostu pytam.

Mogę jedynie przytoczyć jeden problem: bardzo łatwo można zawiesić na amen starego Mandrake'a. Zrobiłem to wyjmując dyskietkę bez ostrzeżenia :lol: (nie, nic na niej nie zapisywałem ani nie czytałem). No i to cholerne awaryjne odmontowywanie przy zamykaniu systemu - to chore, że poważny system nie jest w stanie poradzić sobie z wyjęciem dyskietki przez użytkownika.

(pysiu) #4

Mandaryna to jeden z najprostrzych systemów dla początkujących :wink:

(Kos@) #5

Podobno jest najlepszy dla początkujących, ale jak moj qmpel wzial sie za instyalacje powiesil najpierw kompa 4x na madrakeu 10, pozniej nie mogl sobie poradzic z konfiguracją...

ale udało mu się z SUSE :smiley: i to za 1x !!

(Plik) #6

ehh nie wiem jak mozna powiesic Mandrake?

fakt ze jest jednym z latwiejszych systemow ;]

btw; fajnie macie przynajmniej linuksy w szkole ... [w malo ktorej sa;/]

pozdro

(Derbeth) #7

No wiesz, w Instytucie Informatyki musi być z zasady jakiś Linuks, więc nie będę bił pokłonów mojej uczelni 8)

A jeszcze co do problemów: są kłopoty z korzystaniem z partycji NTFS w Mandrake'u 10 podczas instalacji (tzn. system prozaicznie odmawia instalacji na takiej partycji, nawet po przeformatowaniu na partycję linuksowską). W jakimś journalu linuksowym czytałem, że inne dystrybucje radzą sobie, tylko Mandaryna jest jakaś lewa.