Dlaczego mój procesor myśli, że jest Opteronem?

Witam ! Dzisiaj tak z głupa sprawdziłem sobie temperaturę procesora i grafiki. Popatrzyłem, miałem wyłączać i zauważyłem, że pisze AMD Opteron, gdzie ja mam AMD Phenoma. Dlaczego tak wskazuje ? Dodam, że przedtem pisało normalnie AMD Phenom. gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=3207

image.php?album_id=20&image_id=3207

pewnie błąd programu testowego :wink: nawiasem operton jest wydajniejszy od phenom

Prawdopodobnie korzystasz z jakiejś starej wersji programu podającego informacje o sprzęcie, w której nie ma poprawnie zaimplementowanego rozpoznawania procesorów Phenom. Nie przejmuj się tym, ewentualnie pobierz nowszą wersję tego programu.

Sprawdź co pokaże program CPU-Z.

Czyli mam się nie przejmować ? :slight_smile: Ok, sprawdziłem jeszcze w HWMonitor i też mi pokazuje Opterona gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=3208 ale gdy wejdę we właściowości PPM na Mój komputer to pisze Phenom :slight_smile: Dzięki. Pozdrawiam !

@cedar - pokazuje to --> gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=3210 czemu pisze Core Speed 1054,9 Mhz jak mam 2100 ? :open_mouth:

Oszczędzanie energii.

Zaktualizuj bios płyty głównej.

Próbowałeś odblokowywać pamięć L3 lub mnożnik? ,kilka procków od AMD po odblokowywaniu tych rzeczy właśnie ma zmienione nazewnictwo na Opteron.

Oczywiście to mało prawdopodobne:P,ale zapewne błąd Everesta gdy używasz starą wersję ,która obowiązuje przed czasem wprowadzenia do sprzedaży twego procesora to normalne że źle wykryje,j/w wymienili koledzy polecam CPU-Z.

Ok. 1 miech temu aktualizowałem, mam najnowszego.

Tyle że CPU-Z mam świeżo ściągniętego po za tym to nie Everest tylko SIW, też najnowsza wersja.

Dodam, że zauważyłem to wczoraj. Napisałem w pierwszym poście, że nigdy tak nie miałem.

EDIT:

Włączyłem wszystkie programy jakie mam, czyli:

AIDA 32 - stara wersja, pokazuje prawie dobrze

Everest - stara wersja, które pokazuje że ma 2x

CPUID - stara wersja, źle

SIW - najnowsza wersja, chyba wszystko dobrze tylko zastanawia mnie mnożnik… Dlaczego 10.5 ? Wydawało mi się, że mam 5.25

CPU-Z - najnowsza werjsa, pokazuje źle, ale za to mnożnik jest dobrze tyle że powinno być 5.25 500Mhz jak dobrze pamiętam

gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=3218

Czy ja mam coś z procesorem czy te wszystkie programy są gó**o warte ?

Zaktualizuj Bios do najnowszej wersji.

Może twój procesor jakiś iżynieryjny sample z dziwnym stepingiem,CHGW,skoro w biosie i we właściwościach windowsa wszystko jest ok to olewka.

Wyjaśnij. :slight_smile: Po za tym powtarzam, że nigdy tak nie miałem, zawsze informacje się zgadzały.

Każdy nowszy procesor od AMD ,jest wypuszczany w dwóch wersjach,z różnymi stepingami,bywa czasem tak że pierwsze wypusty procesorów są inżynieryjnymi wersjami,które mają możliwość odblokowywania rdzeni,pamięci L3,mnożnika itp(Piszę ogółem Athlony,Phenomy),w Phenomach bodaj wszystkie procesory fizycznie są,a reszta jest uśpiona,Athlonach oparte na Regor rdzenie były fizycznie usuwane i te procesory mają właściwość najlepszego procentu odblokowywanych wcześniej rzeczy,także część procesorów po odblokowaniu tych opcji zmienia nazewnictwo i także po zmianie nazwy bywają Opterony,mój kumpel np:Po odblokowaniu mnożnika Athlonie II X2 240 posiada teraz Opterona.Osobiście bym się tym nie przejmował.

A umnie jest taka możliwość żeby odblokować czwarty rdzeń ? Posiadam dokładnie AMD Phenom x3 2,1GHz 8450.

Płyta główna musi mieć możliwość odblokowywania rdzeni,musi być minimum oparta na chipsecie SB710,co do procesora to nie wiem czy pierwsza seria Phenomów miała możliwość oblokowywania rdzeni.

To moja płyta główna (Gigabyte GA-MA770-DS3) ma taki chipset ? Bo jak dobrze pamiętam to mam coś 770.

Jaki problem sprawdzić na stronie producenta? http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … s3_10.html

tak,tak zwane AMD 770 +SB710

W biosie wchodzisz najpierw w M.I.T.a potem w opcję ACC.

Tyle że ja mam Revision 2.0 czyli…

AMD 770

AMD SB700

Nie nadaje się ?

Poczytaj na necie,ale chyba musi być minimum SB710.Najlepiej to wejdz do biosu i poszukaj ACC