Dlaczego nie dziala internet w nowym laptopie

witajcie…wczoraj zakupilam laptopa i chcialam podlaczyc do niego internet ale niestety nie dziala,mam inny laptop w ktorym bez problemu dziala.co moze byc przyczyna?dziekuje

Przyczyną może być wszystko, więc może wypisz w punktach co zrobiłaś by ów podłączyć…

Posiadam Globe Trotter Connect-podlaczylam go pod wejscie usb-kontrolki swieca ale na laptopie nie moge go wlaczyc tak jak by go nie bylo

Dodane 01.06.2012 (Pt) 9:13

pokazala sie ikonka ale jak wlaczam to nie dziala nic

Zapewne soft do tego masz, więc zainstaluj go i będzie coś działało :slight_smile:

wlasnie o to chodzi ze nic wiecej niemam,zadnej plytki nic:(

Jeśli masz windows7 spróbuj użyć opcji dodaj nowy sprzęt. Jeśli w trayu pojawiła się ikona instalacji nowego sprzętu to wystarczy poczekać.

tak mam windows7 i zaraz spróbuje tak zrobic-dziekuje

Dodane 01.06.2012 (Pt) 10:03

niestety nie chce znalezc urzadzenia,pokazuje ze jest urzadzenie ale nie dziala

Dodane 01.06.2012 (Pt) 10:33

a teraz mi pokazuje ze nie znaleziono urzadzenia:(o co tu chodzi?a i podczas instalacji wyskoczyl komunikat o sterowniku?

Tam jest opcja by wybrać by sterownik zainstalował się automatycznie. Jeśli się nie uda musisz mieć płytkę ze sterownikiem, ew jest on na stronie producenta.

drobok nie mam plytki ale zaraz poszukam na stronie moze znajde sterownik-dziekuje,juz sama nie wiem co zrobic bo sie za bardzo na tym nie znam…a musi to byc sterownik do internetu?

Nie do internetu, tylko do twojego modemu. Wpisz w google jego model z dopuskiem drivers download :slight_smile:

nic mi po polsku nie pokazuje:(

Podaj model, ew wpisz po polsku (wtedy efekt nie jest gwarantowany) :slight_smile:

ewcia35 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ja może troszkę rozwinę temat, bo nie dowiedziałem się nic konkretnego, co to za laptop, jaki to internet, podłączyć to znaczy przez jakie urządzenie, czy może to jest netbook na kartę sim, którą się umieszcza w środku, proszę o przytoczenie mi bliżej tematu. Czy jest to system 32 czy 64 bitowy, czy komplet sterowników jest zainstalowanych, można to sprawdzić w Menedżerze Urządzeń.

zeus juz pisze wszystko-laptop asus ,internet z ery globe trotter connect,podlaczylam po prostu w wejscie usb,system jest 64bitowy…zainstalowalam internet ale pokazuje mi…nie znaleziono urzadzenia-mam nadzieje ze tym razem jasniej napisalam bo nie znam sie na tym

proponuję skorzystać z tej strony http://87.230.26.193/~fala/gsm.html i pobrać aplikację, która odpowiada nazwie i modelowi twojego modemu USB, dla x64 bitowej wersji systemu. Zainstaluj i spróbuj ruszyć i odpoal przede wszystkim z poziomu administratora. Klikasz na ikonkę prawym i z menu wybierz uruchom jako administrator, i zobacz czy zadziała