Dlaczego nie widzę mojego komp. w "moje miejsca sieciow

Witam,

proszę o pomoć w opdpowiedzi na pytanie zawarte w temacie. Mam neostradę, wind xp prof, jeden komputer, który ma być widoczny w grupie roboczej. Po uruchomieniu opcji wyszukaj, komputer jest widoczny, ale kiedy znowu chcę go wskazać z pozycji “miejsca sieciowe”, tam jest niewidoczny.

Pozdrawiam

Kreator połączenia sieciowego.

Połączenia sieciowe > “Konfiguruj sieć w domu lub w malej firmie”

powinno pomóc.

Już próbowałam

, ale nie pomogło.

Jeśli są jakieś inne propozycje to chętnie przeczytam.

Dziękuję

Pozdrawiam

Trzeba zrobić tak:

Zapisz tekst poniżej do notatnika i nadaj mu rozszerzenie .reg

Zrestaruj komputer i powinien być już on widoczny.

Oto tekst:

Windows Registry Editor Version 5.00

;Ukrywanie komputera w otoczeniu sieciowym

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lanmanserver\parameters]

“Hidden”=dword:00000000

Aby ponownie ukryć komputer:

Windows Registry Editor Version 5.00

;Ukrywanie komputera w otoczeniu sieciowym

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lanmanserver\parameters]

“Hidden”=dword:00000001

Jeśli niewiesz jak zmienić rozszerzenie pliku ściągnij program xp-AntiSpy i zaznacz w nim opcję “pokazuj rozszerzenia znanych plików”.W tym programi jest również opcja ukrywania komputera w sieci.

Pozdrawiam.

A masz coś w ogóle udostępnionego ? Jakiś np. katalog

Dziękuję za podpowiedź, na śmierć zapomniałam o

usunęłam zaznaczenie ukrywania komputera w sieci. Ale niestety problem pozostał. Wpis w rejestrze również się znalazł. Mam też udostępniony folder. Nie wiem co dalej robić.

Aha, jeszcze jedno, kiedy daję opcje “wyszukaj” to komputer jest widoczny w podanym folderze, ale odwrotnie już nie - o co chodzi?

Pozdrawiam

W xp-AntiSpy pewno wyłączyłeś “Wyłącz przeszukiwanie sieci”.

Możesz spróbować jeszcze “Moje miejsca sieciowe” / “Cała sieć” / “Microsoft Windows Network” / “Twoja grupa robocza” / odśwież.

Tak, wszystko o czym piszesz jest zrobione. A może odinstalować i ponownie zainstalować neostradę?

Pozdrawiam

Prawdopodobnie to wina Windowsa że nie odświerza komputerów w Otoczeniu sieciowym

Miałem kiedyś taki przypadek że komputer sie pojawił po 10 min…

Prostrze więc jest chyba podmapować sobie jakiś zasób tego “niewidocznego” komputerka przez Mapuj dysk sieciowy albo w konsoli wpisać komendę: net use literka dysku(np Q): \nazwa_komputerka_lub_jego_IP\nazwa zasobu /no