Dlaczego Norton?!

Witam.

Chciałbym rozwinąć temat o popularności Nortona.

W dzisiejszych czasach większość ludzi (bynajmiej z mojego poglądu) twierdzi, iż Norton jest najlepszym albo jednym z najlepszych antywirusów. A moje pytanie brzmi dlaczego?

Taak, na te pytanie to się odpowiada, że jest skuteczny, ale czy napewno?

Antywirusy oceniamy pod względem 4 głównych cech:

  • skuteczność

  • cena

  • ilość potrzebnej pamięci i czasu

  • dodatkowe usługi (usługa “skanera w tle” lub aktualizacje)

No i proszę, a teraz podsumujmy cechy Nortona no i takiego wydajnego AntiVir (H+BEDV):

W skuteczności przekonałem się na kompie kolegi. Uruchomiłem Nortona i po pewnym czasie liczba wykrytych wirusów pokazuje wartość “0” , a teraz konkuenta - liczba wirusów wykazała “2” . Czy to przypadek?

O cenę to ja nie patrzę - Norton jak wściekły każe ludziom wychudzać swoje portfele, lecz AntiVir wymaga tyle co połączenia z Internetem.

Norton troszkę rzeczywiście miesza w pamięci komputera - jest dość ciężkim programem, ale AntiVir - tyle co wyświetla tray’a i na władowanie systemu wyskakuje jego splash, a tak jego obecność jest zdecydowanie niezauważalna.

Ochrona w tle mają obydwa programy, ale co do aktualizacji to są dwa różne zdania. Nortonowi nie dość, że trzeba płacić za wykupienie, to jeszcze rocznych subskrypcji firmie Symantec się zachciało, a H+BEDV to nie ma żadnych pretensji do aktualizacji!

“Ściągaj, instaluj, korzystaj i aktualizuj” to wszystko, by móc się cieszyć damową, łatwą i skuteczną ochroną niemieckiego Antywirusa! Uważam, że producenci Nortona powinni jeszcze nad tym pomyśleć, również i wy użytkownicy Internetu!

*************************************************************

Czytając wasze komentarze zauważyłem, że muszę coś jeszcze dopisać. Mianowicie tu nie chodzi o to, że AVP to jest najlepszy program, a Norton najgorszy. Mam na myśli to, że Norton , według mnie, nie powinien być w czołówce najlepszych i najpopularniejszych programów! Dlatego próbuję przekonać ludzi, że Norton ma wady, które nie powinny go wznosić na pierwsze miejsce! To co jest drogie, nie znaczy, że jest najlepsze!

ze co? norton najlepszy :o

ja go uwzam za jeden z najgorszych - czytaj dobra wykrywalnosc wirusow ale zamula system strasznie :slight_smile:

sa inne antywisrusy nie ustepujace wykrywalnoscia nortonowi a na ich korzysc przemawia to ze sa “lekkie” dla systemu czego nie mozna powiedziec o nortonie. uzywalem nortona przez rok i nigdy nie wroce juz wiecej do tej aplikacji :slight_smile:

Miałem nortona kilka dni i sam się przekonałem iż nie jest to program wart moich pieniędzy.

Zdecydowanie go odradzam nawet na silniejsze komputery gdyż i takie potrafi zamulić. Jego skuteczność jest średnia - zdecydowanie lepiej spisują się tutaj kaspersky lub nod32 ze świetną heurystyką, które nie powodują zbytniego obciążenia systemu (tego drugiego nawet nie czuć).

Co z tego wynika: ano to że nortona zainstalują ludzie którzy wierzą w mity.

A ja używałem Norton Internet Security 2004, 2005 i teraz 2006 i zawsze wracam do niego. Miałem już Avasta, NOD32, AVG ale zawsze wracam do Nortona.

Pewnie że na słabszych komputerach będzie mulił system ale na takich średniej klasy jest jednym z lepszych zabezpieczenień.

Nie wiem jak jest z samym antywirusem Nortona ale jeśli chodzi o NIS to jest to bardzo dobry zestaw.

Ale jak zawsze, zdania są podzielone :slight_smile:

Niestety spłycasz.

Wady AVP:

:arrow: praktycznie brak autoupdate (niby jest, ale nie działa tak jak należy)

:arrow: częste kłopoty z połączeniem z serwerem aktualizacyjnym

:arrow: częste kłopoty z aktualizacją silnika i innych modułów (wymagane restarty a niejdenokrotnie odinstalowanie poprzedniej wersji)

Ma i całą masę zalet, ale powyższe dyskredytuje go w moich oczach.

Powyższe uwagi powstały po kilkuletnim użytkowaniu tego programu.

I zawsze dochodzę do wniosku :arrow: za profesjonalną ochronę komputera trzeba niestety zapłacić.

BTW żaden antywir nie uchroni nas przed kompletną głupotą co poniektórych userów komputerów i internetu 8)

No i zaczyna się kolejna bitwa. Norton kontra inne antyviry. Każdy ma swoje zdanie o rożnych programach i sprzętach (tu odnośnie wojny LG z LiteONem).

Jednym pasuje Norton, innym Kaspersky a jeszcze inni nie lubią w ogóle antyvirusów. :wink:

A co do Nortona to on tak strasznie nie zamula komputera (no chyba, że jest źle skonfigurowane oprogramowanie itp.). Ja używam NIS 2005 i praktycznie nie odczuwam żadnej różnicy (Celeron 2.2GHz, 384MB ram).

Można to też inaczej interpretować. Norton nic nie przepuścieł dlatego nic nie wykrył, a AntiVir przepuścił syfy i je odnalazł dopiero jak już były w systemie. :lol:

Poza tym nie ma idealnych antyvirusów. Każdy ma wady i zalety.

Święte słowa. :stuck_out_tongue: :mrgreen:

Ja też miałem kilka dzni norotna i jest to najgorszy chłam na ziemi.Teraz używam kasperskiego i jestem zadowolny.

Według mnie AntiVir jest dobry Norton-odchudzające poertfel /cenzura/ :stuck_out_tongue: Ja tam jednak zostane przy avaście już służy mi ponad półtora roku i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń:P

A dlaczego? 8)

Dobrze mówisz :wink: U mnie tak było, tylko, że zamiast AntiVira to Avast krzyczał o wirach…

A NIS2005 wspominam bardzo miło… Kompa za bardzo nie mulił, a zabezpieczenie świetne. Szkoda, że juz skończyła mi się subskrypcja :frowning:

Fiesta:

- praktycznie brak autoupdate (niby jest, ale nie działa tak jak należy) 

- częste kłopoty z połączeniem z serwerem aktualizacyjnym 

 - częste kłopoty z aktualizacją silnika i innych modułów (wymagane restarty a niejdenokrotnie odinstalowanie poprzedniej wersji

)

bzdura :slight_smile:

Może jakieś argumenty ??

nie wiem od ktorej wersji uzywasz AVP. Moze uzywales go na przyklad od wersji 1.0 wtedy moze moglbym zgodzic sie z Twoimi wnioskami ale ja AVP uzywam od wersji 6.0 (teraz mam 7.0) na dwoch systemach win98 (tutaj ma wciaz 6.0) i XP

Zgodze sie, ze gdy pojawiala sie wersja 7.0 nie mozna bylo dokonywac aktualizacji ani nawet pobrac upgrade samego silnika - a bylo to chwilowe i spowodowane przeciazeniem serwera i wynikalo z tego ze nowa wersja AVP zostala wrzucona na serwer wieczorem - tak wiec gdy rano wszyscy wlaczyli komputery - zaczeli pobierac nowa wersja stad to przeciazenie.

Natomiast ogolnie wersji 7.0 po aktualizacji bazy/silnika/straznika nie ma potrzeby restartowania komputera - aplikacja zatrzymywana jest na czas aktualizacji i uruchamiana ponownie bez potrzeby restatrtu systemu a juz na pewno nie jest wymagane odinstalowanie poprzedniej wersji :slight_smile: Sam procesc automatycznej aktualizacji w nowej wersji dziala bezbledenie - jedyna wada, jej jest czas nastepnej aktualizacji ktory okresla sie liczba minut - to znaczy nie mozna na przyklad wpisac ze aktualizacje maja byc pobierane kazdego dnia o godzinie 22 -Iinna wada programu to taka ze czesto wykrywa wirusa VBS/Redolfa.a choc tak naprawde go nie ma w systemie:) Czesto dzieje sie tak na forach gdzie uzytkownicy zamieszczaja logi z hijackthis. Co moze w oczach niedoswiadczonego uzytkownika powodowac przerazenie. Jednak po aktualizacji silnika problem ten znikl.

to Ty wierzysz w mity z tego co widzę.

dokładnie :slight_smile:

miałem kiedyś nortona i to na słabej maszynie, obciążenie prawie żadne, a skuteczność świetna.

jego główną wadą jest cena dlatego teraz używam avasta, który zresztą również działa bez zarzutu.

Juz nie pzresadzaj :stuck_out_tongue:

Jak kiedys mialem 256 RAM to troszke kiepsko bylo 8)

jak juz mialem 512 to calkiem calkiem. Choc czasami zdazaly sie zmuły kompa :twisted:

A teraz przy 1Gb wogole nie odczuwam NORTONA :smiley:

i jestem z niego zadowolony 8)

Niestety tu się z tobą nie zgadzam. Norton działał w jego komputerze od dłuższego czasu. Widać było, że w systemie jest coś nie tak. Dlatego po pewnym działaniu Nortona zainstalowałem też AVP i zrobiłem od razu skanowanie systemu. To znaczy, że to Norton przepuścił wcześniej syfy :!:

Zgadzam się z Kobziarzem. On ma rację. Warto jeszcze raz przeczytać jego odpowiedź i się zastanowić.

Są lepsze bezpłatne sposoby na uchronienie komputera od zagrożeń :!:

Ale przyznaj - NIS2006 to JEST najlepsze zabezpieczenie…

Znam lepsze 8)

Jednak mimo wszystko Norton jest zawsze w czołówce profesjonalnych, niezależnych testów antywirów, a AVP pełęta się pod koniec drugiej dziesiątki.

fiesta a jaki wedlug ciebie jest najlepszym programem zabezpieczajacym od NIS 2006 :smiley:

Kolejna wojna :roll: :roll: :roll:

I tak nigdy nie dojdzice do zadnego porozumienia :roll:

To tak jak: KTORA PARTIA POLITYCZNA LEPSAZ PO CZY PIS?? :roll: :roll: :roll:

Nie wiesz 8)

Kaspersky rulezzzzzzzzzzzzzzzz :wink: i trąbi o tym pół forum (choć ja jestem innego zdania, poczytaj moje posty w wątkach o antywirach to będziesz wiedział jakie 8) )