Dlaczego Opera 9.63 nie zapamiętuje ustawień?

Witam.

Otóż podkusiło mnie zainstalować dziś Operę i to był błąd, gdyż już podczas instalacji wyskoczył jakiś błąd, ale mniejsze o to. Najgorsze jest to iż Opera nie zapamiętuje ustawień. Dostosowuję Operę do własnych potrzeb lecz po zresetowaniu jej wszystko jest jakbym nic nigdy nie przestawiał w opcjach. Czy możecie mi powiedzieć jak rozwiązać ten problem :?: Ponadto nie mogę usunąć / odinstalować tego cudu techniki :frowning:

jakiś błąd, a może nie mniejsza a większa o to, ściagnij ponownie instalkę i przeinstaluj.

Prejzes , musiałeś coś namieszać. Zrób to co mówi witek-pl. Ja mam dwa pytania:

  1. Skad pobierałeś?

  2. Jak dostosowywałeś?

Najpierw w trakcie instalacji wyskakuje taki oto błąd beznazwyas1.th.jpg, po kliknięciu na OK, po chwili wyskakuje kolejny błąd - tym razem taki beznazwy2ye0.th.jpg

Pobierałem stąd http://operapl.net/

a dostosowywałem zmieniając opcje w zakładce Narzędzia — Preferencje.

Pobierz instalkę jeszcze raz, ale tym razem ze stron vortalu Dobreprogramy.pl.

Potem kliknij prawym przyciskiem myszy na pobraną instalkę programu Opera i wybierz opcję Uruchom jako . Wybierz opcję Uruchom ten program jako następujący użytkownik: * i klikasz OK i instalujesz Operę jak zwykły program.

* - Nie wiem, jaka jest nazwa drugiego pola wyboru w oknie Uruchom jako , bo nie mam systemu Windows XP.

To co jest wyświetlone kursywą nie jest konieczne, ale zalecane jeżeli bez wykonania tego kroku wyskoczy błąd.

A jak mam odinstalować obecnie posiadaną wersję? W Panelu sterowania, dodaj usuń programy widnieje na liście ale jak kliknę na Usuń wyskakuje komunikat: Ta akcja jest prawidłowa tylko dla produktów które są zainstalowane

EDIT:

Pobierałem z powyższego źródła i nadal to samo.

Wejdź w katalog programu (zwykle to C:\Program Files\Opera ) i odpal plik deinstalacyjny * i postępuj zgodnie ze wskazówkami kreatora.

Jeżeli nie będzie pliku deinstalacyjnego, przeszukaj foldery aplikacji.

Tak to właśnie jest, kiedy pobiera się nieznane instalki Opery. Instalują z błędami itp.

Zawsze pamiętaj, aby ściągać zaufane pliki instalacyjne! Zalecam pobieranie z vortalu Dobreprogramy.pl lub ze strony producenta.

Jeszcze przed instalacją programu instalką, którą pobrałeś daj pełny dostęp do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\Opera.HTML.

Plik deinstalacyjny to plik, który po uruchomieniu odpala kreatora, który poprowadzi przez okres usuwania danego programu.

* - Zwykle pliki deinstalacyjne nazwyają się unins000.exe , deinstall.exe , uninstall.exe.

Ok rozszyfrowałem to badziewie :slight_smile: Okazuje się że winę za całą sytuację ponosił aktywny DW :slight_smile: Po deaktywacji go mogłem ustawić wszystko :slight_smile: Dzięki wszystkim za poświęcony mi czas :slight_smile: