Dlaczego parzy gtx260?

karta grzeje sie niesamowicie. parzy jak się ją dotknie.obecnie jedn radiator dmucha na nią z dołu, ale trochę zasłania karta dzwiekow i drugi dmucha lekko z góry /chłodząc płytę gł/. co robic z tym problemem. może jest wadliwa, a może ten typ tak ma?

Dodane 01.05.2010 (So) 9:42

obudowa jest non stop otwarta co by sie sprzęt nie gotowal. co robic?

Miałeś nadzieję, że będzie chłodna?

Co robić? Przestać biadolić. Odpal Everesta, Speedfan czy co tam masz i sprawdź temperatury.

Nie podałeś, jaką ma temperaturę. Parzy - to pojęcie względne. Skoro wiatrak od dołu zasłania karta dźwiękowa, to jak ma chłodzić kartę graficzną? Tak się składa, iż także mam GTX260 (Asusa), w grze temperatura dochodzi do 75 stopni, co jest całkiem normalnym zjawiskiem. Maksimum dla tej karty wynosi 105 stopni. Jeżeli uważasz, że jest zbyt gorąca, a przy tym masz otwartą obudowę, przymocuj dodatkowy wiatrak do obrzeża obudowy w taki sposób, aby był tuż na przeciw karty graficznej.

Ja raz miałem ponad 100 st. bo zapomniałem włączyć automatycznej kontroli obrotów wiatraka (miałem ustawienie na 25%). Na szczęście karta ma zabezpieczenia (sama ustawiła 100% jak temp. osiągnęła 100 st.). Zwykle podczas gry temperatura mi dochodzi do ok. 85 stopni, z tego względu, że karta jest podkręcona. Mam EVGA GTX 260 core 216 dla ścisłości. :slight_smile:

żeby było jasne:

1 karta dzwiekow zasłania połowę dodatkowego wiatraka od dołu.

2 radiator w karcie ma swobodny dolot powietrza i nie jest niczym zasłoniety, ale ma chyba za małe obroty.

3 karta ma dodatkowe chłodzenie z góry od chłodzenia płyty głównej.

mimo wszystko nie da sie ją dotknac palcem bo parzy.

Dodane 01.05.2010 (So) 16:52

everest i spedfun nie pokazuja mi temperatury karty graficznej. może robie cos nie tak albo nie moge tego znaleść. dajcie znać może w innym programie mógłbym to sprawdzić.

EVGA Precision - http://www.evga.com/precision/ Możesz regulować obroty wiatraczka i sprawdzić temp. oczywiście.

No kurde, jak karta ma około 90 stopni Celsjusza, to jak ma nie parzyć?! Karta graficzna nie jest po to, żebyś ją sobie macał.

chojinka , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami zakładania tematów na forum. viewtopic.php?f=5&t=394978