Dlaczego PC Suite i MP Explorer - nie wykrywają SonyEr.W205?

(Gład) #1

Posiadam komórkę Sony Ericsson W205 (PS. Nie polecam - nowa, a potrafi dwóch dni nie przetrzymać i wcale nie "zajeżdżana"...)

Chcę zrobić kopię książki telefonicznej - przede wszystkim. Znalazłem na necie 2 programy: "Sony Ericsson PC Suite 6.009" i "My Phone Explorer 1.7.4" - są na tym wortalu. Jednak żaden z nich nie wykrywa mojej komórki. Co jest tego przyczyną - model czy brak sterowników? Jeżeli to drugie, to skąd je wziąć i jak/gdzie zainstalować...?

Dodam, że łącznie z telefonem płytki żadnej od producenta nie otrzymałem, więc jeśli są potrzebne sterowniki do użycia kabla USB, to chyba takowych nie posiadam. Kabel zdobyłem - model DCU-65, więc chyba właściwy...

Znalazłem informację, iż "w Menedżerze urządzeń w grupie Porty (COM i LPT) powinny znajdować się pozycje Sony Ericsson XXX (COM?) oraz Sony Ericsson YYY (COM?)".

U mnie ich nie ma. Ponadto: "jeśli nie są zainstalowane, kliknij prawym przyciskiem myszy pozycję w grupie Inne urządzenia, wybierz Aktualizuj sterowniki i skorzystaj z Kreatora aktualizacji sprzętu. Uwaga: Jeśli Twój telefon współpracuje z oprogramowaniem PC Suite lub Active Sync, sterowniki są zawarte w aplikacji". Skoro więc zainstalowałem PC Suite, to mam te sterowniki...? PS. Nie mogę odszukać grupy "Inne urządzenia"... (może dlatego, że już za moment wybije 2 w nocy...? ;-p

17 XI 23.04: Dzwoniłem do SE w Warszawie. Poinformowano mnie, że "Sony Ericsson PC Suite" i "My Phone Explorer" nie współpracują z modelem W205...