Dlaczego po naprawie systemu działa tylko tryb awaryjny?

(Gothicman24) #1

Witam.

Wczoraj w moim starym PC (windows XP z sp3) nie działał mi żaden pendrive. Kumpel powiedział mi że brakuje jakiegoś systemowego pliku i że można to naprawić płytką z systemem (mam oryginała oczywiście z tym że jest to XP sp2). W trakcie naprawy, kiedy wyskoczyło już normalne okno instalatora wyskoczył komunikat że urządzenie nvidia inno3D jest niezgodne z tym systemem i czy mimo to kontynuować instalację. Pisało tam że nie będzie można prawidłowo wyświetlić loga czy jakoś tak. Kliknąłem TAK po czym system zakończył instalację nakładkową. Niestety po restarcie systemu nie można uruchomić normalnie. Działa tylko tryb awaryjny (także z obsługą sieci). Inaczej się nie da. Przy próbie uruchomienia go normalnie, po pojawieniu sie loga XP wyskakuje niebieski ekran z jakimiś dziwnymi znakami, znika po sekundzie i wskakuje czarna plansza z wyborem trybu awaryjnego.

Co zrobiłem źle?

(djkamil09061991) #2

A weż odinstaluj sterownik nvidii od grafiki w trybie awaryjnym i sprawdz czy bez sterownika uruchomi sie w trybie normalnym

(SnykeShadow) #3

Może coś to da, ale wątpię. SP3 ma to do siebie, że potrafi stroić „fochy”.

Miałem podobny problem. Po reinstalacji systemu Windows XP SP3 mój komputer wykazywał podobne objawy jakie podaje Gothicman24 – parę aplikacji wykazywało brak składników kompatybilności z SP3. O ile dobrze pamiętam to aktualizacja systemu rozwiązała sprawę – ale i tak po jakimś czasie wróciłem do SP2.

(Gothicman24) #4

OK już jest chyba dobrze. Znalazłem CD ze sterami do karty graficznej. Stare ale jare. Wgrałem je. Już wszystko działa. Żadne dane nie zostały utracone.

Uniknąłem zawału:P

Nadal jednak nie wiem czy będą mi działać pendrivy. Przed całym zajściem system ich nie czytał (komunikat o niezgodności z XP). Dziwne.

Dzięki:)

(djkamil09061991) #5

Zainstaluj sterownik do chipsetu płyty na początku.

(Gothicman24) #6

A trzeba odinstalowywać stare (stery do chipsetu)? Jeśli tak to gdzie je znajdę (w jakim katalogu itp)?

(djkamil09061991) #7

Nie trzeba odinstalowywac, poprostu ściagnij i zainstaluj nowy :slight_smile:

(Gothicman24) #8

Pomożesz mi dobrać? Model płyty to Intel BLKD915GUXLK i915G LGA775 DDR2 GLA.

To opis z karty gwarancyjnej. Mam XP z sp3.

(djkamil09061991) #9

Sprawdz ten sterownik do chipsetu:

http://downloadmirror.intel.com/14713/e ... _Intel.exe

jeśli nie będzie chcial sie zainstalować czy cuś to podaj nazwę płyty głównej dla pewności z programu cpu-z zakładka mainboard

(Gothicman24) #10

Stary, nie uwierzysz.

Dla jaj sprawdziłem czy pendrive zadziała po wczorajszej instalacji nakładkowej (naprawie systemu zakończonej usunięciem steru od grafiki:P). Okazało się że DZIAŁA. Czyta go! Znaczy że coś tam się jednak naprawiło. Może system podmienił to co trzeba. Sprawdzę jeszcze inne pendrivy (te niby gorsze z nieznanych nikomu firm:P). Się okaże. Jestem dobrej myśli:)

Póki co nie będę więc instalował sterów do chipseta ale dzięki za wsparcie i linka:)