Dlaczego system nie instaluje sie z płyty(bootowalny)

(Diablo234) #1

Chciałbym się zorientować w sprawei instalacji systemu z płyty.

Płyta z system jest bootowalna, sprawdziłem pliki sam oraz w Ultra ISO, sam wskazał ze jest to płyta bootowalna.Ale podczas próby instalacji ,po uprzednim ustawieniu w biosie oczywiście, system z płyty nie załączył się ,dotyczyło to instalacji.Natomiast kopia bezpieczeństwa systemu zainstalowanego dotychczas na komputerze uruchomiła się(bootowała).Dlaczego tak się stało.

Ja widzę dwie sugestie:

1.System zainstalowany w systemie plików FAT, nowy system pod system plików NTFS-który nie chce się uruchomić z płyty.

Czy instalator nie powinien w takim przypadku,się uruchomić i defragmentować dysk pod swój system w tym przypadku NTFS?

2.Na komputerze istnieje ukryta partycja OEM do recovery od producenta komputera.

Czy ta patrycja mogła zablokować lub uniemożliwić normalny start instalatora z płyty?

3.Pliki są jako obraz ISO.

Czyżby dlatego?

Co jest przyczyną.

(Bdogieros) #2

płyta nie jest bootowalna

(MłodyWilk) #3

Co to znaczy "pliki są jako obraz ISO"? Chyba nie chcesz odtworzyć obrazu ISO nagranego na płycie? Bo jeśli nagrałeś płytę dobrze to nie wiem co ci poradzić. Możesz spróbować stworzyć bootwalną cd programem do modyfikacji instalacji Windows np nLite, vLite, RT7 itd.