Dlaczego system Windows nie wykrywa wszystkich zapór

Jak w temacie.

Tzn których nie wykrywa? Konkretnie. Po instalacji centrum zabezpieczeń informuje o wyłączonej zaporze?

52524bcb427a59b0m.gif

To jest dodatkowa uwaga, że może się sporadycznie znaleźć, że zainstalowałeś sobie firewalla, którego system nie rozpozna. Przeczytaj tutaj jest dokładnie wytłumaczone.

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/567,1 … apory.aspx

To jest komentarz Windowsa do sytuacji jaka jest w danej chwili w centrum zabezpieczeń.

A jest taka że została wyłączona zapora systemu, co widać gołym okiem.

Trzeba ją włączyć,lub zainstalować inny firewal.

System reaguje na inną zaporę tylko wtedy jak ma włączoną swoją zaporę.

Errata…masz racje i nie…

Ponieważ w momencie gdy instalujesz firewalla którego xp nie jest w stanie rozpoznać…otrzymujesz właśnie taki komunikat.

…a że zapora jest wyłączona…to normalne, firewall który ma zastąpić windowsowskiego, automatycznie wyłącza zapore microsoftu w trakcie instalacji.

Tzn. że AVG ( darmowy ), który mam, ma własną zaporę i nie muszę się martwić tą windows’owską :?:

Avg darmowy to tylko antywirus, więc nie ma własnej zapory. Musiałbyś zainstalować AVG internet security. Więc albo włącz zaporę windows, albo zainstaluj jakiegoś firewalla firm trzecich (comodo, zone alarm itp.)

Tylko, że ja nie mogę włączyć tej cholernej zapory. :smiley:

Aby sprawdzić i skonfigurować ustawienia zapory, wykonaj następujące kroki:

  1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie wscui.cpl, a następnie kliknij przycisk OK.

  2. W oknie Centrum zabezpieczeń systemu Windows kliknij przycisk Zapora systemu Windows.

Okno Zapora systemu Windows zawiera następujące karty:

* Ogólne

* Wyjątki

* Zaawansowane

Karta Ogólne zawiera następujące ustawienia:

* Włącz (zalecane)

* Nie zezwalaj na wyjątki

* Wyłącz (nie zalecane)

albo jak nie chcesz widzieć co uruchomienia kompa, że twój komputer jest zagrożony wystarczy wyłączyć centrum zabezpieczeń.

start–>uruchom–>msconfig–>usługi–>centrum zabezpieczeń(odznacz)–>ok

zrób restart komputera i po problemie :slight_smile:

Wszystko to robiłem, (aż taki zielonkawy to ja nie jestem :slight_smile: )jak widać na zdjęciu: włącz i wyłącz są nieaktywne.

933ca071bc1a83a8m.gif

a te zasady grupy - to o co tam chodzi :?:

Może wyłączyłeś usługę : Centrum zabezpieczeń.

Start > uruchom >wpisz services.msc isprawdż czy jest włączona.

Właśnie jak chciałem włączyć tą zaporę, to się dowiedziałem że może przyczyna leży w tym Centrum i faktycznie miałem wyłączoną - teraz mam stan: uruchomiona i Typ Uruchomienia: automatyczny - to chyba jest ok.

Tylko nurtują mnie te ‘’ zasady grupy ‘’ :?

http://windows.howto.pl/artykuly,windows-19-238-0.html

Możesz sobie poczytać . Czyli mam uważać że problem rozwiązany, może jeszcze coś ci nie gra to dawaj

pomożemy.

Tzn. że jak się pobawię z tymi zasadami grup, to ta zapora mi się włączy :?:

http://www.studianet.pl/so_1_izk/winxp/ … 0grupy.htm

Jeśli koniecznie chcesz się tym zająć to najpierw musisz przeczytać wszystko na ten temat ,a w szczególności to

co w linku.