Dlaczego taki mały transfer

(Parole) #1

Otóż mój problem polega na tym że od pewnego czasu muj transfer diametralnie zmalał już 3 razu instalowałem winde i nic to nie dało.Podam przykład 5 dni temu muj transfer na rapidshare wynosił 80-110 kb/s a teraz 20-35 kb/s .Jestem w sieci LAN ale nie możliwe jest to żeby admin cos zmienił bo w flashget'cie jest normalnie.Próbowałem ie6 opero i firefox'em

mój komp to radeon 9550 athlon 2800+ nForce3 250 2 dyski jeden s-ata drugi ata .

(El Presidento) #2

Dokłądnie chodzi ci o spadający transfer na rapidshare.

Jezeli nie masz wykupionego Premium Account, to musisz się liczyć ze spadkiem transferu i nie zawsze maksymalną predkościa łacza.

Ponieważ na dany kraj przydzielona jest odpowiednia ilośc slotów, lub ilośc dostępnych slotów na plik, jezeli zostanie ona przekroczona nie mozna pobrać pliku, a i nie zawsze pobieranie to jest tak szypko jagbyśmy chcieli.

Więc nie wiem po co wpadałeś w panike i formatowałeś dysk 5 raz :o

(Parole) #3

O to chodzi że podałem tylko przykład o rapidshare ale mi choddzi o wszystko tak jest ze wszystkim a to naprawde denerwujące jak flashem sciongasz (na 1 jecie) i jest 100 a wlonczysz ie6 i masz 10

(El Presidento) #4

Po pierwsze zadzwoń do administracji sieci i zapytaj jak sprawa wygląda.

Po drugie, z tego co wiadomo FlashGet, jest to wpsomagacz i akcelerator pobierania, więc transfer jest wyrównany i większy.

A z jaką prędkościa pobierasz żalezy od serwera z jakiego ściągasz plik, napisz więcej informacji, sprawdzałeś komputer na obecnośc wirusów :?

(Parole) #5

Sprawdzałem , ale jak mam swiezego windowsa to jest o.k a jak juz zainstluje aplikacje i stery to juz jest 10 kb/s

(El Presidento) #6

Jakie aplikacje i sterowniki od czego, podaj dokłądne parametry komputera i po instalacji jakich programów transfer drastycznie spada :?

(Parole) #7

Konfiguracja kompa jest na gurze wszystkie stery orginalne (zainstalowane catalysty i netframework) jeszcze dokładnie nie sprawdzałem które stery to powodują i narazie sie nie zanosi zebym to zrobił bo nie mam zamiary znowu instalowac od nowa

PS tyle to ja wiedziale ze mozna sprawdzic kture to stry robio ale muslalem ze forum moze pomuc w takich blachychych ale denerwujacych problemach problemach

(El Presidento) #8

Poczytaj, zastosuj, napisz na forum wyniki.

Wywoływanie BSODa

Napisz jaką masz kartę sieciową i wersje sterowników, najprawdopodbniej ona stwarza problem.

(LiL Banana) #9

loL! Uwaga! Częstsze formatowanie pogarsza stan twardziela!

Co do tego problemu to Zenek Rolnik dobrze mówi. Programów zajmujących neta może być dużo, np FireWall, blokuje i zwalnia, bądź jakieś wredne małe "coś" zajmuje nam neta pobierając jakieś dane.

I z tym się zgadzam, bo to może być najprawdopodobniej to. :slight_smile:

(pietrek345) #10

hahaha :smiley: kto Ci to powiedział

(Parole) #11

To nie możliwe żeby stery od karty sieciowej powodujowały jakies konflikty bo bez tych sterów wogule nie mam internetu.

Złączono Posta : 21.03.2006 (Wto) 10:45

Dodam jeszcze że nie mam żadnego firewalla ani programów itp tylko sp2

(Robert Trs) #12

wa win xp z sp2 ma fire walla

(LiL Banana) #13

Ale ten firewall tylko blokuje niektóre szkodliwe pakiety i blokuje programy które chcą dostępu do neta, więc przy pierwszym uruchomieniu programu zapiszczy że chce dostępu do neta (analogicznie bierzemy odblokuj), i wtedy winda już nie kontroluje jakie pakiety przechodzą przez dany program.

;/ :google:

(Parole) #14

Ja wiem na czym polega sp2 napisałem to tylko dla waszej wiadomości żebyście wiedzieli jak mi pomuc tylko że szkoda że narazie nie ma żadnych efektów

(zciwo) #15

A może masz włączone automatyczne aktualizacje i przy podłączeniu neta sam sobie pobiera poprawki.

(El Presidento) #16

Nie prawdiłowa wersja sterowników moze pogarszać stan pracy, czy to kary graficzne czy śieciowej, wieć napisz wersję sterowników i model karty.

Na początek powinienieś się skontaktować z administracją łacza, która powinna wiedzieć co z tym problemem zrobić, wybacz ale przy tak małej ilości wiedzi, z takim probleme, który dla mnie nie jest problem cięzko jest walczyć :roll:

(Parole) #17

Wiem muwiąc szczerze też bym był bezradny z taką ilością wiedzy

Złączono Posta : 22.03.2006 (Sro) 17:16

http://www.megaupload.com/?d=XC5LZQRS tutaj jest raport mojego kompa z everesta