Dlaczego urywa mi się połączenie z netem

(Value7) #1

Używam systemu Windows XP HE. Systemu tego uzywam od dwóch lat. Niedawno, nie wiedzieć czemu zaczęły się problemy z połączeniem z internetem. Polega to na tym, że w trakcie połączenia z netem w pewnym momencie jakby traci się połaczenie i nie mozna się połaczyć z żadnym adresem... a połączenie teoretycznie w tym momencie jest. Sprawdzałem komputer pod kątem wirusów... w tle działa Norton Antywirus 2003 oraz firewall Kerio. Próbowałem wylacząć Kerio, zresztą próbowałem wielu rzeczy :frowning: i niestety nic z tego. Sygnał internetu posiadam z Multimedia Gorzów Wlkp. Czy ktoś może mi powiedzieć co jest przyczyną ... niespodziewane przerwy są zmorą... Prosze o pomoc. :frowning:

(Pphu Orion) #2

Czy to jest radiówka?

Sprawdź pingi np.: [ping -t wp.pl]

(Golden Finger) #3

Teoretycznie jest? To trzeba sprawdzić praktycznie czy jest.

Co robisz by mieć połączenie z powrotem?

Powinnieneś w takim wypadku (kiedy teoretycznie powinno być połaczenie) spingować swój adres i bramę. Jeśli będzie połaczenie z tymi adresami, spinguj jakiś adres poza serwerem multimedii, chodciażby http://www.dobreprogramy.pl

Problem może byc po stronie Multimedii. Wżne teraz by wiedzieć czy w ogóle masz połączenie ze swoim serwerem.

Myślę, że masz NET'a z kabla TV Multimedii, choć mogę się mylić. Może modem Ci się "podwiesza".

Pozdrawiam 8)

(R Jurkowicz) #4

Od pewnego czasu zjawisko przerywania sygnału od Multimiedia pojawia sie dość często. Również mam system XP.

U mnie wyglada to tak. Wieczorem przez kwadrans sygnał pojawia sie i znika na chwilę, na przemian. Wyłącza się modem i po chwili ładuje od nowa. Serwis nic na ten temat nie wie, albo wie i nie mówi.

Moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z ustawieniami kompa, modemu itp. Wina leży po stronie sieci, z której sygnał na chwilę ustaje.

Wznawianie sygnału nastepuje samoczynnie, bez ingerencji w ustawienia.

W zanikaniu sygnału nie ma żadnej logiki.

Jedyna rada to przeczekać ten kwadrans, a jak zdarza się bardzo często to zgłosić awarię modemu - dadzą nowy.

(Gruchapaul) #5

Ja mam siec radiową i też mi się czasami tak robi, że sygnał jest ale nic nie działa ani gg ani stronki nie chcą wskakiwać. Nie jest to moja wina tylko dostawcy internetu naszczescie nie dzieje mi sie tak zbyt często. Jak znowu bedziesz miał taki problem to zapytaj jakiegoś kumpla co ma tą samą sieć czy ma neta i bedziesz wiedział czy wina twojego kompa czy dostawcy internetu.

(Value7) #6

...piszę, że połączenie teoretycznie jest, dlatego, że test prowadzony przez program System Mechanic wykrywa połączenie oraz nawet podaje prędkości transferu danych... uzywam modemy Motorolla a sygnał jest rozprowadzany przez sieć kablową... bardzo przepraszam ale nie znam się na pingowaniu... jestem raczej uzytkownikiem... Słyszałem od paru znajomych, używających systemu Win XP, że u nich czasami też tak się dzieje... Chciałbym dodać, że fireall wykrywa jakieś ciągłe skanowania portów oraz próby połaczenia się z moim komputerem i wygląda na to, że Multimedia próbują mi przesłać jakieś pakiety danych - czy to może byc powodem przerw w połączniu z internetem? Czy mozna zdalnie blokować odbiór internetu na konkretny komputer? Chcąc "naprawić" połacznie muszę wyłaczyć komputer i uruchomic powtórnie... wylogowanie i zalogowanie nic nie daje...

Sorry za chaotyczne pytania jak już mowilem jestem użytkownikiem, którego męczą przerwy w dostępie do internetu. :oops:

(Jaś) #7

Jeśli ten necik jest z Multimedii, a w dodatku łączysz się przez modem Motoroli i to może jeszcze przez USB to niestety nic nie poradzisz. Ja też miałem ten problem i chodziłem po serwisach i nic trzeba zainwestować w kartę sieciową. Multimedia mówi o problemie (problemach z netem przez USB) dopiero po ich wystąpieniu.

Internet w nieoczekiwanych momentach i na czas bliżej nie określony znikał (nic nie łączył ani IE, GG, Incredimail itp.). Prosiłem o pomoc serwisantów Multi......, ale nic nie poradzili i stwierdzili, tu cytat :smiley: "połączenie przez USB bywa niestabilne i nic się z tym nie da zrobić, trzeba kupić kartę sieciową".

Powodzenia.

Pozdro.

(Value7) #8

Chyba żle się wyraziłem.... :oops: mam karte sieciową zainstalowana w komputerze do której podłączony jest modem Motorolli przez gniazdo typu RJ 45....