Dlaczego Vista wciąż międli dyskiem?

Mam w kompie 2 GB RAMu, co powinno wystarczyć na uruchomienie chociaż samego systemu. Ale nawet “goła” instalacja Visty wciąż po uruchomieniu rzeźbi coś w dysku, właściwie bez przerwy. CO ONA ROBI?! Wyłączyłem indeksowanie, automatyczną defragmentację, eksperymentalnie wyłączyłem plik wymiany, a dysk wciąż mruczy jakbym coś nieustannie kopiował między folderami.

Tak jest u kazdego… wiele rzeczy jest ktore pracują pod systemem… Wiele procesów… Masz 2 GB ramu ale nic nie piszesz o tym ze komputer Ci wolno chodzi. Więc jest Ok :slight_smile:

przeciez vista wie lepiej czego chce uzytkownik i naprawdopodobniej uklada na dysku pliki w taki sposob, zeby do tych, ktore bedziesz najczesniej uzywal byl jak najmniejszy czas dostepu =]

musiales za glosno myslec podczas instalacji =D ( nie ma to jak inteligentny OS)

a tak powaznie - to moze jakis zabezpieczenie antywirusowe sobie cos indeksuje ?

Mi też miętolił dysk po uruchomieniu systemu. Było to dość uciążliwe, ale problem tego rozwiązałem. Poszukaj na liście usług “Wstępne ładowanie do pamięci” i ustaw jako ręczny - u mnie pomogło.

Ok mielic Ci przestalo… a zauwazyles ze Vista byla szybsza?

a mi nic nie rzeźbi :slight_smile: happy vista user :smiley:

Bo masz cichy dysk ale czerwona LED sie ciagle pali :stuck_out_tongue_winking_eye:

To normalne. Poczekaj ok. 2 tygodnie aż system sobie wszystko odpowiednio poukłada. Ja mam Vistę od miesiąca i teraz dopiero czuję, że wszystko nabrało jakby rozpędu i chodzi szybciej niż na początku.

OK, będę czekał cierpliwie. Mam tylko obawę, że jak już sobie poukłada, to pokaże ze trzy BSoDy i trzeba ją będzie reinstalować, po czym zacznie sobie układać od początku… :?

Spokojnie, u mnie tylko ze 2 razy się zawiesiła, a BSOD-a na oczy nie widziałem. To nie XP :slight_smile:

A u mnie nie było nawet jednego zawiasu :slight_smile:

Co do mielenia to jest tak jak pisze briho ale “mielenie” będzie zawsze występowało przez chwilę po uruchomieniu systemu a długość tego mielenia będzie zależała od ilości ramu.

Po zalogowaniu po ok. 1 minucie Vista buforuje najczęściej używane pliki tak aby zapełnić całą fizyczną pamięć RAM. Dzięki temu jeśli będziemy chcieli uruchomić często używany program potrwa to szybciej niż w poprzednich edycjach systemu Windows.

Te “zwisy” to miałem przez sterowniki audio, czyli w sumie nic szczególnego. Odkąd zainstalowałem odpowiednie stery jest już wszystko ok.

Ja mam nowy dysk i mie nie mieli hałasuje po cichu a kontrolka sie raz na jakiś czas zapala.

U mnie równierz już nic sie mieli dysk, może na początku, pewnie jak wcześniej napisano, Vista musi sobie wszystko poukładać. Teraz śmiga aż miło. Świetny system! Polecam:)

U mnie też przestało po pewnym czasie. Jednak pamiętajcie cały czas działa USŁUGA INDEKSOWANIA.

Pozdrawiam

PS EFFE ładny Masz MÓJ Avatar :slight_smile:

sorry zaraz go usune