Dlaczego w TC 8.51a - nie można zaznaczyć miniatur?

Dlaczego w TC 8.51a - nie można zaznaczyć miniatur?

 

Wyszukałem miniatury i gdy chcę zaznaczyć niektore z nich - nie jest to możliwe!

 

Nie spotkałem się jeszcze z taką niedogonnością w żadnym innym menedżerze plików…

 

 

Słyszałem, że to dopiero (WOW!) będzie możliwe z wersją 9, które zbliża się krokami…

 

To jest takie kłopotliwe, że muszę tysiące plików ręcznie wybierać POJEDYNCZO! (te co chcę usunąć)

 

 

Screen%20Shot%2003-24-15%20at%2010.22%20

Niemożliwe? Zobaczmy…

Zaznaczanie lewym przyciskiem myszki z klawiszem CTRL (selektywne) lub SHIFT (grupowe) - działa.

Zaznaczanie prawym przyciskiem myszki (przy ustawieniu jak w NC) - działa.

Zaznaczanie (grupowe) przez obwiedzenie myszką wokół plików (ikon/miniatur) - owszem, tego nie można zrobić w panelach TC.

A u mnie działa! Może opisz dokładnie? I spacją działa. I insert też działa.

Przeciągając chcę zaznaczyć więcej niż 1 miniaturę i NIE DA SIĘ … zablokowane… zablokowane… zablokowane… !

 

 

Dam sobie głowę uciąć, że nie da się tego zrobić samą myszką!

 

Powtórzę…

 

W Total Commander można zaznaczać pliki (selektywnie i grupowo) na kilka sposobów - także samą myszką (prawy klawisz myszki po zmianie trybu zaznaczania na taki jak w Norton Commander).

Nie ma możliwości obramowania plików w panelu TC (podobnie jak w większości ortodoksyjnych menedżerów plików), takiego jak w oknach Eksploratora Windows.

Placio74 - a co mnie obchodzi prawy przycisk obchodzi?

Skoro nie można tego wykonac lewym przyciskiem - to posiada pewne ograniczenia, ktore ja nie będę tolerować.

Nikt mnie na siłe nie będzie przykononywać, że NIE DA SIĘ TEGO ZROBIĆ lewym przyciskiem. Skoro się nie da to można skorzystać z innego menedżera w którym nie ma takich głupich ograniczeń :slight_smile:

Te “głupie” ograniczenia zostaną zniesione w "DZIEWIĄTEJ" wersji (według autora programu).

To tak samo jak  jest się praworęcznym to nie pisze się lewą ręką…

 

 

 

Twierdziłeś że niemożliwe jest zaznaczanie plików w Total Commander. Nie uściśliłeś że chodzi Ci tylko o konkretny sposób wyboru plików (stosowany w innym typie menedżerów plików).

 

Skoro wiesz że danej metody zaznaczania plików nie ma zaimplementowanej w Total Commander i wiesz że autor programu doda ją w przyszłej wersji… po co zakładałeś ten temat? Christian Ghisler raczej nie zagląda na to forum…

Myślałem, że znajdzie się taki człowiek na forum kto będzie znał “workaround” :smiley: