Dlaczego Windows XP nie wykrywa mp4?

(Milkaaa 89) #1

Witajcie!

kupiłam dziś odtwarzacz mp4 MPOWER N95 nowy, nieużywany. jednak podczas próby podłączenia go do kompa wyświetla się na nim najpierw komputerek, następnie ładowanie, ale mój komputer go nie czyta jako pamięci przenośnej, z resztą w ogóle go nie wykrywa. Dlaczego tak się dzieje? co zrobic żeby komputer go wykrył? sama próbowałam coś zrobic, ale efekt jest taki, że na monitorze kompa pokazuje mi się chmurka "Znaleziono nowy sprzęt MTP Device", która za żadne skarby nie chce zniknąc. Co robic?!

Dodaję, że i aparat i dwa telefony działają bez zarzutu, ale mp4 nie! ;(

(ArmiaBiałejGwiazdy) #2

a nie masz plyty ze sterownikami do MP4 ?

(kamil_w) #3

Tak to jest jak się kupuje tanią chińską tandetę. :wink:

MTP, czyli Media Transport Protocol. Oznacza to, że urządzenie nie będzie pracowało jako pamięć przenośna (jak pendrive), chyba, że w opcjach urządzenia masz gdzieś do wyboru mozliwość zmiany typu urządzenia na Storage Memory, USB, albo coś w tym stylu.

Protokół MTP jest obługiwany przez Windows Media Playera. Jak chcesz coś zgrać na odtwarzacz, to musisz do tego użyć tego właśnie programu (albo innego, który też to obsługuje).

Z tego co pamiętam, też miło widziany jest Service Pack 2 dla Windowsa XP.

I jeszcze jedno...

współczuję nieudanego zakupu

(Kabuto1378) #4

Rozumiem że masz Windows XP, jeżeli tak to żadnych sterowników nie potrzeba, przeczytaj dokładnie w instrukcji jak podhaczyć do PC może trzeba przeprowadzić jakieś specjalne zabiegi dodatkowo dla pewności przeinstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej powinny być na płycie dołączonej do płyty.

(Milkaaa 89) #5

Sprawa rozwiązała się w sumie sama... Do odtwarzacza nie było dołączonej płyty, ponieważ nie potrzebne są żadne sterowniki. Sprawa okazała się banalnie prosta, wystarczyło wyłączy sprzęcik i wtedy komputer zaczął go wykrywa. Niestety ten zakichany dymek na pulpicie komputera pozostał, ale cóż, nie można mie wszystkiego :smiley:

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję =D> =D> =D>