Dlaczego wszyscy stawiają na procesory Intela?


(Ntfss) #1

Komputery MAC są na Intelu, notebooki są głównie na Intelu, PC składaki z hipermarketów są na Intelu. Dlaczego nie AMD skoro jest sporo tańszy od Intela?


(Phobos64) #2

Ponieważ swego czasu Intel dał ogromne łapówki producentom laptopów oraz sieciom handlowym jak Media Markt np: http://wiww.in4.pl/komentarze_EPoX_8NPA ... ntel_oskarżony_o_6_miliardów_dolarów_łapówki_dla_Della,19734.htm czy http://di.com.pl/news/26806,0,KE_Rekord ... ntela.html

Poza tym Intel wcale nie robi dużo lepszych procesorów, nawet jeśli są wydajniejsze, gorzej się podkręcają a za zbliżoną wydajność mogą być nawet 7 kronie droższe :wink: Więc nie jest uwarunkowane ceną czy wydajnością tylko marketingiem i dawaniem w łapę pod stołem.


(SilberPunkt) #3

Fani overclockingu stanowią niewielki odsetek użytkowników komputerów a skoro jak sam stwierdziłeś, Intele nie są wcale lepsze ale są wydajniejsze od AMD to wybór jest chyba oczywisty. 8)

Stwierdzenie, że AMD lepiej się podkręca od Intela nie jest do końca zgodne z prawdą. Wszystko zależy od tego o jakim procesorze mowa

Ze stwierdzeniem NTFS, że rynek jest zdominowany przez Intela też nie mogę się zgodzić. Wśród notebooków do 2-2,5k króluje AMD a wśród droższych Intel więc rynek jest raczej podzielony po równo. AMD i Intel celują w zupełnie innego klienta. W przypadku PC jest podobnie choć tu przewagę ma według mnie Intel ale do absolutnej dominacji mu daleko.

:roll:


(Phobos64) #4

Rekord w ekstremalnym podkręcaniu ciągle należy do AMD :wink: