Dlaczego XP PRO nie widzi dysku na USB?

Witam.

Dokupiłem do telewizora HD dysk twardy na USB 500 GB.

http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe … -g22-500gb

System pracujący niestety na starej płycie głównej : ASRock P4i45PE / BIOS P 3.10 nie widzi tego dysku .

Czy ktoś wie jakie jest maxymalne ograniczenie wielkości partycji dla tej staroci ?

Bo nie wiem do jakiej wielkości powinienem go podzielić …oczywiście u kogoś na sprzęcie nowszym …

Narzędzia administracyjne > zarządzanie komputerem > zarządzanie dyskami i tam pewnie trzeba go będzie sformatować.

Tylko że jego tam wcale nie widać …

Mam ci ja płytę AsRock PePRO czyli podobną staroć.Na tej staroci hula sobie pentium 4 2,8 GHz,2 GB pamięci,dwa dyski a na każdym system. Windows XP Prof na Hitachi 160 GB i Windows 7 na Seagate 80 GB.I oba te systemy bez problemu widzą dysk zewnętrzny Hitachi 320 GB.Widziały go od początku jako dysk 320 GB i po podzieleniu na 3 partycje (120,80,120).Więc może rzecz nie w płycie a w czym innym? Dodam tylko,że dysk zewnętrzny nie uruchamia się przy korzystaniu z przedłużacza USB,widać za słaby prąd dostaje.Pozdrawiam.

No drogi kolego z tym prądem to był strzał …

Wcześniej podłączony przez hub …nie latał…

teraz w kompie na sledziu …śmiga .

wielkie dzieki…

Cieszę się,sam mam problem z tymi przedłużkami USB,muszę zawsze pchać kabel bezpośrednio do gniazda USB.Nie chodzi też na panelu zewnętrznym.

Te dyski maja raptem 40 cm kabla …porażka…