Dleczego w panelu zmień i usuń programy w xp dziwne wpisy?

W panelu zmień lub usuń programy, odkurzacz ma 606MB. Odinstalowałem program. Pobrałem z DP następny i znowu w panelu pisze, że 606 MB, ale sprawdzam rozmiary folderów i jest coś tam tycio ponad 10 MB. Gdzie mam w XPeku szukać te ponad 590 MB? Cztery lata używam Odkurza, a teraz, po reinstalacji systemu coś jest nie tak. Czyżby MICROS aż tak oszukiwał?

Odkurzacz jest mi bardzo potrzebny. Jedyny jego mankament, to taki, że nie zaznacza wpisy, jako nowe, dodane ostatnio.

Odinstaluj przez Revouninstaler.Powinno być C/system/user/App Data/-coś takiego.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Po dwóch tygodniach zdecydowałem się na ponowne pobranie odkurzacza na xp i o dziwo, w panelu zmień lub usuń programy, ten program już ma prawidłową objętość mb.

Dodane 28.12.2011 (Śr) 17:47

Dla zainteresowanych podaję informację z forum franno:

"Ten zawyżony rozmiar wynika stąd, że w między czasie faktycznie Odkurzacz mógł tyle zajmować miejsca, a to za sprawą kopii bezpieczeństwa, które tworzy automatycznie i tak samo automatycznie po tygodniu usuwa.

Windows, sprawdza lokalizację widocznie co jakiś czas i aktualizuje rozmiar aplikacji. Stąd taka rozbieżność, podczas, gdy folder Odkurzacza już był odchudzony.

Dodam jeszcze, że wszystkie obiekty Odkurzacza są przechowywane wyłącznie w “Program Files”. Wiele aplikacji natomiast dodatkowo przechowuje profile użytkowników w różnych miejscach i prawdopodobnie informacja o rozmiarze programów pokazywana przez Windows jest zaniżona, gdyż odnosi się jedynie do składników programów, a nie dodatkowych ustawień profili użytkowników (przykład: przeglądarki internetowe)".

Teraz “głupich wpisów” na panelu dodaj lub usuń programy nie mam, chociaż nadal posługuję się odkurzaczem. Jeszcze mam ccleanera. Glary poszedł precz, bo był zbyt agresywny. Myślę jednak, że ze względu na jedną funkcję, glary u mnie wróci, ale nie do czyszczenia, tylko do zarządzania zainstalowanymi programami. Glary zaznacza nowe zainstalowane programy i przy deinstalacji dokładniej usuwa, niż systemowy dodaj/usuń programy.