Dlink 2740B - ustawienie IP statycznego

(system) #1

Witam. Mam Router D-Link 2740B. W jaki sposób mogę ustawić statyczne IP dla użytkowników? Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Dzięki za pomoc

(Monczkin) #2

dk0x , nazwij temat konkretnie. Przeczytaj proszę regulamin forum.

(Info) #3

SETUP -> po lewej network settings -> Add DHCP Reservation dajesz ENABLE wpisujesz IP i MAC , jeśli chcesz całkowicie wyłączyć DHCP to :

SETUP -> po lewej network settings -> DHCP Server Settings -> odznaczasz Enable DHCP Server

(system) #4

W tym routerze jest SETUP -> LAN Setup

To jest rezerwacja dla DHCP, a mi chodzi o to aby przypisać statycznie IP bez DHCP.

(Info) #5

Możliwe że jest troszkę inaczej mam pewnie podgląd na inną wersję firmware.Odznacz w takim razie Enable DHCP serwer, wejdź w Advanced -> Network Filter tam możesz dopisać MAC i IP dla niego

(system) #6

w Advanced jest tylko opcja Wireless Filter i jest tylko opcja dopisania MAC a nie ma opcji dopisania IP

(Info) #7

Kurcze w wersji którą mam na podglądzie jest to co napisałem ??? ale to jakby nie rob wielkiej różnicy, jeśłi wyłączysz DHCP w routerze nikt z automatu nie pobierze IP, więć jakby jeden problem rozwiązany, jeśli chcesz przypisać IP do konkretego usera w sieci to odszukaj NETWORK FILTER , lub MAC Filtering Rules i tam możesz przypisać konkretne IP do konkretnego MAC-a.

Można też np ustawić jakiś "egzotyczny" adres samego rutera /czyli bramy w ustawieniach TCP/IP na kompie/ np 192.169.34.167 :slight_smile: kto tego nie zna z grzyba nie dojdzie jaki jest adres bramy wieć też się nie wepnie na krzywy ryj.

NIe wiem jaki jest cel tego co chcesz zrobić więc trudno mi coś doradzić. Napisz może szerzej co chcesz uzyskać.

(system) #8

obrazsg5.png

w750.png

Tylko te opcje mam, które mam wybrać?