DLINK DI-524 ---> problem z konfiguracją

Witam!!

Zamierzam kupić router DLINK DI-524.

W domu mam 1 komputer - laptopa. Chcę zrobić tak abym miał bezprzewodowy internet w nim. Czytałem w Internecie trochę o tym i OK…ale teraz 1 pytanko bo trochę już nie rozumiem-w instrucji jest, że musi byc połączone z routerem DSL.

WIęc…Jeżeli skonfiguruje router oczywiście najpierw polaącze internet router laptop kablami i potem odepne kabelek od kompa to będzie działało bezprzewodowo ??

Grrr troche nameiszałem :confused:

Złączono Posta : 06.12.2007 (Czw) 22:11

Sprecyzuje swoje pytanie może… Da rade ustawić ten router tak, abym działał “indywidualnie” —aby ie musiał być podłacozny do żadnego komputera a wysyłał sygnał do latopa??

Złączono Posta : 06.12.2007 (Czw) 22:13

A i tak na marginesie jestem w sieci osiedlowej …

cześć,

Mam dokładnie taki sam router, konfiguracja o jaką Ci chodzi, jest jak najbardziej możliwa - po prostu pierwszy raz będziesz musiał się podłączyć kablem do routera i tam włączyć i skonfigurować połączenie bezprzewodowe.

U mnie do tego routera są podłączone 2 laptopy i komputer stacjonarny, chodzi bardzo stabilnie :slight_smile:

pozdrawiam

OK jeszcze jedno…bo w instrukcji jest napisane, ze jest niezbędny ethernetowy modem DSL lub modem z sieci telewizyjnej czyli wg nich powinno to tak wyglaać

Modem—dlink----inne komputery…

Możena sobie odpuścic ten modem i podpiąc bezpośrednio do dlinka kabelek ??

Siema

Jasne, że jest taka możliwość, a to że jesteś podpięty do sieci osiedlowej nie powinno być przeszkodą.Sam korzystam z tego routera i tez jestem w s. osiedlowej. W konfiguracji di-524 jest możliwość sklonowania adresu mac czyli do routera przypisujesz maca swojej k. sieciowej, którą masz w komputerze. A jeśli chodzi o połączenie kablami to (główny kabel) ten który miałeś wpięty do komputera wkładasz do portu WAN w routerze,a z kolejnych portów ( oznaczonych od 1-4) podpinasz komputer( jeśli chcesz mieć również internet w PC) Wystarczy ze router odpowiednio skonfigurowałeś ( z tego co pamiętam to jest kreator który przeprowadza Cię za rączkę, więc nie powinieneś mieć problemu ;)) i będzie on włączony, uruchamiasz wifi w laptopie i powinien on Ci bez żadnego problemu uzyskać połączenie. Ja narazi jestem zadowolony z tego di-524 choć na początku to miałem trochę zabawy w jego konfiguracji :wink:

Jeśli jesteś w osiedlowej to nie potrzebujesz żadnego modemu …

Proszę poprawić tytuł na konkretny.

OK temat poprawiony…

A teraz jeszcze 1 pytanko…

Wsyztsko poustawiałem tak jak trzeba a mój laptop nie znajduje sieci :confused: —> nie znaleziono sieći bezprzewodowych…

Co zrobić…?? Jak to ustawić /??

Mam ten sam router więc mogę ci pomóc.

W laptopie karta WiFi jest włączona? Jakie ustawienia Wireless masz w swoim modemie (jaki typ zabezpieczeń)?

Musisz ustawić we właściwościach połączenia w laptopie ustawić odpowiednie parametry odnosnie tego co ustawiles w routerze.