Dlink DI-624 + kilka pytań

Witam wszystkich :slight_smile:

Mam takie małe pytania do Was… mam D-link DI-624 od paru dni i jeszcze nie wiem jak go skonfigurować, tzn neta mam itd. ale nie wiem jak następujące rzeczy zrobić:

  1. Niby sie ustawia odległość na jaka sieć radiowa ma łapać komputer np laptopa. Niby do 150m powinien łapać.

  2. Jak założyć hasła na sieć radiową ? By np sąsiad nie złapał mojego sygnału?

  3. Jak zrobić stałe IP ? router podczas uruchomienia nadaje sam IP a ja chciałbym żeby było stałe jedno IP. Czy to normalne ze ja muszę go co jakiś czas restartować ? bo znika mi internet… i nie wiem czemu :confused: Raz był w reklamacji i wrócił mi nowy ale nie wiem czy to normalne jest ??

To by było na tyle i proszę o pomoc :))

  1. nie rozumiem pytania…

  2. w opcjach sieci bezprzewodowej masz do wyboru WEP i WPA a wyłączenie nadawania ESSIDa masz w opcjach zaawansowancyh> wifi/wlan

  3. wyłącz DHCP na serverze lub u klientów i ustaw ręcznie adresy

adi-a2 najlepiej na routerze włącz statyczne DHCP, czyli podaj MAC adresy kart i przypisz do nich IP. KOmputer zawsze będzie dostawał to samo IP.

nie jest to normalne.

masz gdzieś w opcjach konfiguracji ustawienie mocy nadawania.

Mówisz że nie jest to normalne… ten właśnie z reklamacji mi przyszedł, a tamten wcześniej tak samo miał :frowning:

Powiedz… czy może ja coś u stawieniach coś nie tak mam czy to wina urządzenia ?

Spróbuj zmienić kanał o kilka poziomów (np jak masz 1 to ustaw 4), możliwe że coś “przeszkadza”.

Dzwoniłem do obsługi klienta i powiedzieli mi bym może zmniejszył “MTU” o 100.

Tak zrobiłem ale nic to nie pomogło…:confused:

Jeszcze raz dzwoniłem i powiedzieli bym wysłał do reklamacji:/ Wiec na razie nie mam żadnego problemu :confused: