Długi czas dostępu na dysk usb

Hejka.

Mam mały problem z dyskiem Samsung S2 Portable. Otóż dysk sam się wyłącza po 5 min. Gdy chce na niego wejść (ikonka dysku w mk jest widoczna) słychać, że dysk startuje ale dość długo czasu mija aby się dysk otworzył i było można swobodnie przeglądać pliki.

Czasem gdy nie mam czasu po prostu odłączam i podłączam do usb ponownie mam nadzieję że to nie spowoduje utraty danych.

Nie da się tego przyśpieszyć? chyba nie powinno tak być… chociaż nie wiem.

Ale chodzi Ci żeby przyśpieszyć uruchomienie dysku ze stanu uśpienia , czy żeby nie przechodził w ten stan?

Bo co do pierwszego do nie przyśpieszysz tego , a co do drugiego to może w ustawieniach zasilania ustaw by dyski nie przechodziły w stan wstrzymania.

hmmm mi to nieprzeszkadza że się wyłancza tylko że zajmuje mu troche czasu aby się wybudzić i do niego wejść

Dodane 24.08.2010 (Wt) 19:13

mam ustawione wyłanczanie dysków ale po 4h więc to nie jest to.

W ogóle nie da się wejść na dysk… po tych 5 min. jedyną drogą jest eksploruj foldery, ikonka dysku zmieniała się od pewnego czasu na ikonkę folderu… trochę jest dziwne bo nic nie grzebałem w systemie. Fakt jest trochę bałaganu w nim (xp) ale nic się nie dzieje.