Długi czas dostępu na dysk usb

(k-9) #1

Hejka.

Mam mały problem z dyskiem Samsung S2 Portable. Otóż dysk sam się wyłącza po 5 min. Gdy chce na niego wejść (ikonka dysku w mk jest widoczna) słychać, że dysk startuje ale dość długo czasu mija aby się dysk otworzył i było można swobodnie przeglądać pliki.

Czasem gdy nie mam czasu po prostu odłączam i podłączam do usb ponownie mam nadzieję że to nie spowoduje utraty danych.

Nie da się tego przyśpieszyć? chyba nie powinno tak być... chociaż nie wiem.

(Kuczkowiak) #2

Ale chodzi Ci żeby przyśpieszyć uruchomienie dysku ze stanu uśpienia , czy żeby nie przechodził w ten stan?

Bo co do pierwszego do nie przyśpieszysz tego , a co do drugiego to może w ustawieniach zasilania ustaw by dyski nie przechodziły w stan wstrzymania.

(k-9) #3

hmmm mi to nieprzeszkadza że się wyłancza tylko że zajmuje mu troche czasu aby się wybudzić i do niego wejść

-- Dodane 24.08.2010 (Wt) 19:13 --

mam ustawione wyłanczanie dysków ale po 4h więc to nie jest to.

W ogóle nie da się wejść na dysk... po tych 5 min. jedyną drogą jest eksploruj foldery, ikonka dysku zmieniała się od pewnego czasu na ikonkę folderu... trochę jest dziwne bo nic nie grzebałem w systemie. Fakt jest trochę bałaganu w nim (xp) ale nic się nie dzieje.