Długi czas startu systemu, nie działające WiFi

Witam, Posiadam laptopa lenovo y550 z win 7 32 bit. Mój problem jest nastepujacy system ładuje się dość długo i tak samo długo odbywa sie logowanie, po zalogowaniu widoczny jest tylko czarny ekran, po jakichs 3 minutach pojawia się pulpit. Wyskakuje komunikat o tym ze zapora sieciowa jest wylaczona, próbuje włączyć nic z tego, tak samo w avaście nie moge zmienic ustawien, nie uruchamia się opera wyskakuje błąd, nie wykrywane sa sieci wifi. Nie mozna zalogowac sie na konto goscia, komunikat ze nie mozna uruchomic uslugi. Przywracanie systemu nic nie daje… komunikat ze przywracanie nie powiodlo sie, probowalem w trybie awaryjnym i tez nic.

Obecnie juz od 2 korzystam z ubu live cd, ale to jest bardzo uciazliwe

myslalem o ponownym zainstalowaniu systemu, ale nie mam plyty z systemem [enovo nie dostarcza jej tylko jest jakas aplikacja OneKey czy jakos za ktorej pomoca probowalem utworzyc jakies dyski startowe, ale po wlozeniu 1 plyty ztrzymywalo sie na 33 % i tacka nie wysuwala sie zeby wsadzic kolejna plyte (bo byl komunikat ze zajmie to 3 plyty dvd)]

Przepraszam za troche pomieszanie ale chcialem jakos to lepiej opisac, z gory dziekuje za pomoc.

Na 99% wirus. Pobierz doktor web i spod awaryjnego z obsługą sieci przeskanuj i usuń ewentualne szkodniki.

Aha, dodam, że skanowalem nortonem, i kasperskym, i usuwalem co sie nawinelo i jak widac dalej nic. byc moze ma cos z tym wspolnego program atyspyware bo pobrale i zainstalowalem i wkurzaly mnie ciagle komunikaty i odinstalowalem go i wtedy mniej wiecej pojawl sie problem nie pamietam co to bylo, chyba spyware terminator, pobrany z dobrychprogramow