Długi czas uruchamiania systemu, jaka przyczyna?

mam problem jak w temacie, po włączeniu komputera pojawia się inf-system windows nie został uruchomiony pomyślnie-i pojawiają się inf. o uruchomieniu awaryjnym bądz normalnym, i to nieraz trwa z pół godziny zanim się komp odpali, co radzicie ??

Jak już się odpali wrzuć logi z OTL oraz screeny z HDTune z zakładki Health oraz Error Scan po skanowaniu bez opcji Quick Scan.

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Jaki windows i kiedy był instalowany?

to jest xp zainstalowany jakieś 6 lat temu ale do tej pory chodził bez problemu, ostatnio coś bardzo zamula, natomiast otl i hdtune to mogę mieć problem z obsługą tych programów bo są dość skomplikowane

Najlepiej jak go przeinstalujesz, a jeśli nie to uruchom w trybie awaryjnym i przeczyść system CCleaner-em. Przed rozpoczęciem czyszczenia zaznacz w nim opcję usuń stare dane prefetch, może coś to pomoże.

Ccleanerem nie zaszkodzi przeczyścić ale i tak wszystkich niepotrzebnych rzeczy nie usunie polecam program odkurzacz lub jetclean.Ewentualnie pełny skan Malwarebytes

dzięki za namiary na programy jutro się tym zajmę

Dodane 24.08.2013 (So) 19:14

mam jeszcze jedno pytanie - jak wchodzę w listę programów to bardzo dużo mam czegoś takiego- " Microsoft Visual C ++ i dalej różne napisy " czy to jest mi do czegoś potrzebne ?? jak usunę to nie siądzie system ??

System raczej nie siądzie ale programy które korzystają z tych bibliotek mogą nie działać poprawnie.